Łukasz Szewczyk13.12.2011 (15:49)20 komentarzy

Cyfrowy Polsat coraz bliżej telewizji mobilnej

Spółka Cyfrowy Polsat, największa polska platforma satelitarna, z myślą o wdrożeniu usług telewizji mobilnej podpisała umowę o współpracy z holenderską spółką Irdeto, zajmującą się zabezpieczaniem treści cyfrowych.
W ramach tej umowy Irdeto dostarczy system dostępu warunkowego wraz ze wsparciem technologicznym, pozwalające Cyfrowemu Polsatowi zbudować infrastrukturę techniczną na potrzeby uruchomienia usług płatnej, mobilnej cyfrowej telewizji naziemnej.
Dodatkowo w oparciu o podpisaną umowę Cyfrowy Polsat planuje rozwijać rynek urządzeń mobilnych, takich jak: smartfony, tablety, tunery DVB-T USB oraz przenośne routery umożliwiające odbiór telewizji na telefonach, niezbędnych do świadczenia usług telewizji mobilnej.

- Trwają rozmowy zmierzające do wyłonienia pierwszych dostawców i producentów urządzeń przenośnych. Otrzymaliśmy już bardzo interesujące oferty, ale jesteśmy otwarci na dalsze propozycje współpracy w celu poszerzenia portfolio dostępnych na rynku polskim urządzeń odbierających mobilną cyfrową telewizją naziemną - mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat z myślą o dalszej realizacji strategii mającej na celu możliwie szeroką dystrybucję treści programowych przy wykorzystaniu wszystkich nowoczesnych technologii, podpisał 28 października br. warunkową umowę zakupu spółki INFO TV FM. W oparciu o aktywa posiadane przez tę firmę planuje rozszerzyć działalność o usługi na urządzenia mobilne, co wpisuje się zarówno w plany biznesowe operatora, jak i trendy rozwoju rynku oraz oczekiwania konsumentów.

Irdeto to jeden ze światowych liderów w dziedzinie zabezpieczania treści cyfrowych dystrybuowanych za pomocą różnych mediów - telewizji cyfrowej, IPTV oraz rozwiązań mobilnych.

Komentarze (1 - 10 z 20)

a co z rozwojem platformy>?!
MARLON5000 (usunięte konto #22317) 13.12.2011 (15:53:26)
 0  
DVB-H to trup... zaden nowy telefon obecny na rynku nie wspiera tego standardu, a najbardziej zaawansowany telefon z DVB-H to nokia N96, wiec jezeli bedzie to TV mobilna to raczej IPTV.
a Solorz pewnie czestotliwosc z INFO-TV-FM wykorzysta na prywatny multipleks naziemny.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 13.12.2011 (16:04:32)
 0  
Warto również inwestować w kanały tematyczne Polsatu a w szczególności Polsatu głównego.
 0  
DVB-H to trup... zaden nowy telefon obecny na rynku nie wspiera tego standardu, a najbardziej zaawansowany telefon z DVB-H to nokia N96, wiec jezeli bedzie to TV mobilna to raczej IPTV.
a Solorz pewnie czestotliwosc z INFO-TV-FM wykorzysta na prywatny multipleks naziemny.
Przecież do telewizji mobilnej nie będzie wykorzystywany DVB-H.
Poza tym po co telefony mają wspierać jakikolwiek standard skoro w Polsce nie istnieje do tej pory telewizja mobilna poza testami w Warszawie.
Nie zapominaj, że Solorz-Żak jest właścicielem Plusa, więc będzie i sprzęt do odbioru telewizji mobilnej i bez znaczenia jest w jakim to będzie standardzie.
 0  
Kolejny dowód na to, że Pan Solorz odpuścił sobie DVB-S
 0  
Solorz niczego nie odpuszcza. Nie po to tworzy imperium.
 1  
Kolejny dowód na to, że Pan Solorz odpuścił sobie DVB-S
Niczego nie odpuścił. Po prostu widzi, że czy są czy nie ma ciekawych promocji to ludzie i tak lecą i kupują CP. Wystarczy tylko rzucić hasełko za darmo.
 0  
Wprowadzenie DVB-H jest bez sensu ponieważ mamy tablety z DVB-T oraz urządzenia przenośnie z tunerami DVB-T, a kto będzie chciał oglądać w komórce np: mecz
Ja to z tego DVB-H nie skorzystam, Dziękuję.

Druga sprawa oni będą to kodowali w systemie Irdeto taki system kodowania wybrali tutaj nie jest w artykule wspomniane.
 0  
Mam nadzieję, że odbiór będzie możliwy nie tylko w dużych aglomeracjach...
 0  
moim zdaniem powinni pójść w bogatszą ofertę tradycyjnej telewizji, żeby móc konkurować z telewizją N, która za 149zł oferuje abonentom 104 kanały po polsku w tym aż 34 w HD. Dodatkowo w tym pakiecie zintegrowane są kanały erotyczne, również w HD.
 0