Łukasz Szewczyk14.12.2011 (23:57)brak komentarzy

Nowa wersja sieciowego SUSE Linux

Novell przedstawia najnowszą wersję sieciowego systemu operacyjnego opartego na SUSE Linux.
Novell poinformował o udostępnieniu systemu Novell Open Enterprise Server 11. Najnowsza wersja produktu zbudowana jest w oparciu o SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1, dzięki czemu klienci mają zapewnioną elastyczność i możliwości wyboru sprzętu do obsługi sieci oraz oprogramowania, które można będzie w niej uruchomić. Novell Open Enterprise Server 11 przede wszystkim upraszcza i ułatwia zarządzanie obsługą plików i drukowania w środowisku sieciowym oraz zwiększa produktywność użytkowników. Część klientów doceni również możliwość obniżenia kosztów poprzez wykorzystania istniejących zasobów sprzętowych oraz wirtualizacji.
Novell Open Enterprise Server to oparty na SUSE Linux Enterprise sieciowy system operacyjny dla grup roboczych, wyposażony w łatwe do wdrożenia i zarządzania mechanizmy obsługi plików i drukowania. Rozwiązanie pomaga w zaspokojeniu potrzeb pracowników merytorycznych, zapewnia zgodność interoperacyjną, niezawodność i skalowalność. Najnowsza wersja dodatkowo rozszerza elastyczność platformy SUSE Linux Enterprise 11 SP1, gdyż zapewnia klientom szerokie możliwości wyboru opcji pomocy technicznej, sterowników, narzędzi i modułów. Co istotne, dzięki rozwiązaniu SUSE Studio (http://susestudio.com ) można teraz tworzyć i wdrażać w środowisku Novell Open Enterprise Server usługi oparte na urządzeniach programowych (software appliance) z wykorzystaniem dostarczanych przez Novella szablonów SUSE Studio.

Według opublikowanego ostatnio przez IDC raportu Technology Spotlight, "oparcie Open Enterprise Server na standardowym jądrze Linuksa - takim samym, jak w produktach SUSE Linux Enterprise Server - zapewnia klientom lepszą standaryzację, co jest jednym z warunków obniżenia kosztów związanych z wdrażaniem systemów operacyjnych".
Novell