Łukasz Szewczyk22.12.2011 (10:07)22 komentarze

Plus: Większy zasięg i szybsza transmisja

Firma Nokia Siemens Networks zmodernizowała sieć GSM komórkowej sieci Plus i rozbudowała jego sieć 3G, umożliwiając wprowadzenie nowych usług przy użyciu częstotliwości 900 MHz.
Polkomtel, operator komórkowej sieci Plus, udoskonalił ofertę mobilnych usług szerokopasmowych, zapewniając lepszy zasięg wewnątrz budynków oraz poza obszarami dużych miast. Firma Nokia Siemens Networks zmodernizowała sieć GSM Polkomtela i rozbudowała jego sieć 3G/HSPA+, umożliwiając wprowadzenie nowych usług przy użyciu pasma częstotliwości 900 MHz.
W celu szybszego wdrożenia zaawansowanych usług transmisji danych Nokia Siemens Networks zmodernizowała także pakietową sieć szkieletową, umożliwiając obsługę najnowszej technologii ATCA. W ramach kontraktu Nokia Siemens Networks umożliwiła także współdzielenie radiowej sieci dostępowej przez Polkomtel i Aero2, co zapewni oszczędności obydwu operatorom.

- Przy współudziale Nokia Siemens Networks wprowadziliśmy z powodzeniem nowe usługi 3G/HSPA+, stosując realokację częstotliwości w paśmie 900 MHz. Stanowią one dopełnienie naszych usług 3G/HSPA+, w oparciu o pasmo 2,1 GHz. Dzięki temu istotnie poprawiliśmy zasięg i jakość mobilnego szerokopasmowego dostępu do internetu dla naszych klientów - mówi Jarosław Bauc, członek zarządu Polkomtela.

Nokia Siemens Networks w ciągu miesiąca wdrożyła prawie 500 stacji bazowych Flexi Multiradio Base Station, stanowiących element jej rozwiązania Single RAN (pojedynczej radiowej sieci dostępowej), przygotowanego też do obsługi standardu LTE. Firma umożliwiła także dalsze korzystanie z dotychczasowych stacji bazowych GSM bez dodatkowych zewnętrznych sumatorów, filtrów i specjalnych anten. Dzięki temu można oszczędzać koszty, utrzymując jakość i pojemność sieci GSM. Kontrakt obejmuje ponadto oparty na technologii ATCA Flexi Network Server, stanowiący element architektury Liquid Core firmy Nokia Siemens Networks. Serwer ten zapewnia wysoką pojemność transakcyjną do obsługi zwiększonego obciążenia sygnalizacyjnego, a także umożliwia płynną ewolucję do sieci 4G.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Wszystko dobrze.A kiedy roczna ważność konta w plus na kartę?
 0  
lepsza roczna ważność konta :D
 1  
WYDŁUŻYĆ WAŻNOŚĆ KONTA PO DOŁADOWANIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak można być ostatnim operatorem który jeszcze tego nie zrobił!?
 0  
No to wszystko jasne - teraz częściej widać 3,5 G. Tak trzymać mój PLUSIK-u i poprawiać zasięg.

Kiedy nadajnik 3G w Wyszogrodzie - tu jest dziura między Płockiem - Płońskiem i Sochaczewem !!!
 0  
Ha ha niech spółka Networks się uczy jak się rozbudowuje sieć, takie kozaki a nawet nie wyłonili zwycięzcy przetargu na sprzęt a i tak pewnie zrobią to na chińskim gównie bo najtaniej
 0  
dobra i git, a co z ważnością konta? to może chociaż wydłużyć jeszcze raz?
 0  
Plus olewa swoich klijentów to jest kolejny przykład każdy operator w polsce ma rok ważności konta ale nie plus ! i raczej nie robił bym sobie zadzieji że to się zmieni. jeśli chodzi o mnie to lubię tylko PLAY za dobre pakiety internetowe w play 'lubie to'
 0  
To po cholerę wam komórka jak tylko raz na rok ją doładowujecie żal mi was normalny człowiek ma to w dupie czy karta jest ważna rok czy pół.
 1  
Byłem w Plusie, teraz jestem w TMobile i nadal nie wiem, kto ma lepszy zasięg.
 0  
Podajcie lokalizacje zmodernizowanych stacji bazowych
 1