Łukasz Szewczyk23.01.2012 (18:31)13 komentarzy

Szef Plusa: Nowoczesna sieć, bez wspólnej oferty z Cyfrowym Polsatem, Vodafone

Budowanie nowoczesnej sieci, treści wideo w urządzeniach mobilnych, uproszczenie struktury, możliwa współpraca z Vodafone - zapowiada w wywiadzie dla Parkietu Zygmunt Solorz-Żak, obecny prezes komórkowej sieci Plus.
- Zmieniamy tę firmę, wprowadzimy nową technologię i usługi LTE , budujemy nowoczesną sieć - zapowiada na łamach dziennika Parkiet Zygmunt Solorz-Żak. Obecnie nowy właściciel Plusa dąży do uproszczenia procesów zarządzania oraz uproszczenia struktury spółki, która do tej pory była "bizantyjska". Z kolei informacje o zmniejszeniu zatrudnienia o 1,4 tys. osób szef Plusa uważa za spekulacje. Na razie zmiany w tym zakresie rozpoczęto od zarządu i dyrektorów, a struktura zatrudnienia ma być podobna do innych spółek branży.
W wywiadzie Zygmunt Solorz-Żak zdradził także kilka planów. Zapowiedział, że w najbliższych tygodniach Polkomtel stanie się pośrednim właścicielem NFI Midas, do którego należy m.in. operator bezpłatnego internetu Aero2. Będzie także zacieśnianie współpracy między Plusem i Cyfrowym Polsatem. Na razie przede wszystkim w zakresie telewizyjnego kontentu Polsatu, który znajdzie się w smartfonach i tabletach,których sprzedaż ma być coraz większa.

Szef Plusa zapowiada, że nie będzie na razie wspólnej oferty Plusa i Cyfrowego Polsatu. - Ale możliwe są już np. wspólne akcje promocyjne. W każdym razie przejęcie Polkomtelu nie wpłynie istotnie na biznesy pozostałych moich spółek. Jeśli już - to pozytywnie. Chcemy oferować usługi i produkty LTE i HSPA+ w obydwu sieciach, to jest nasz cel - zapowiada na łamach dziennika Parkiet szef Plusa. Obecnie z internetu LTE korzysta już kilkadziesiąt tysięcy klientów.

Z wywiadu wynika także, że nowy właściciel na razie nie ma także planów wprowadzenia Polkomtela na giełdę. Niewykluczone jest natomiast przejęcie Ipla.tv przez Grupę Cyfrowy Polsat, ale jeszcze żadna decyzja w tej sprawie nie została podjęta.

Zygmunt Solorz-Żak zapowiedział także o możliwości współpracy z operatorem telekomunikacyjnym Vodafone, który przed przejęciem Plusa był mniejszościowym udziałowcem Plusa. Obecnie strony prowadzą rozmowy w tej sprawie. - Możliwości są różne: od oferty tanich połączeń międzynarodowych dla klientów Plusa przez sieć Vodafone porównywalnej z tą, jaką ma dziś dla swoich klientów np. T-Mobile, poprzez np. wspólne zakupy urządzeń - zapowiada Zygmunt Solorz Żak
Parkiet

Komentarze (1 - 10 z 13)

z amerykańskim operatorem telekomunikacyjnym Vodafone? A od kiedy Vodafone jest Amerykańskie.Jeżeli już to brytyjsko-niemiecki. Ale głownie brytyjski. Bo i głowna siedziba i zarząd jest w Newbury.
 6  
Cyfrowy polsat nabył Plusa i jak widać ma wobec niego poważne plany, a sam fakt uruchomienia w nim LTE dobrze świadczy o nowym właścicielu. LTE do tej pory było tylko w CP, a Plus dzięki rozbudowanej infrastrukturze również oferuję tą usługę. T Mobile i Orange pozostają w tyle.
 0  
lada moment pojawią się Tablety Samsung Galaxy Tab 8.9 z LTE
 2  
Czyli sprawa jasna:
- marka Polsatu nadal pozostanie marką dla biedoty
- do zarabiania ma służyć Plus (przy użyciu treści produkowanych przez Polsat)
- ponieważ Plus jest głęboko w d... w porównaniu z Orange czy T-Mobile (w kwestiach usług roamingowych), musi zwrócić się o pomoc do Vodafone
 1  
to kiedy rebranding na Vodafone?
 2  
Struktura spółki była "bizantyjska", teraz będzie "maltańska"...
 0  
Pardon. Już nie "maltańska", a "cypryjska".
 0  
A kiedy lifting w Simplusie? przedłużenie ważności konta, pakiety minut, realna obniżka stawki do 29 gr/min (bez pakietów) itp????
 0  
zaczernijcie wszystko, debile z media2.pl, w końcu ja nie muszę was czytać
 2  
Jacek G. raczej nie ma szans, żeby byli wstanie nawet z vodafone zaoferowac taka palete (i w takich cenach) uslug roamingowych co tmobile, orange juz probowało i troche srednio im to wyszlo ;)
 0