Łukasz Szewczyk01.02.2012 (10:37)9 komentarzy

Cyfrowy Polsat kupił Info-TV-FM

NFI Magna Polonia poinformował o sfinalizowaniu transakcji, na mocy której Cyfrowy Polsat przejął spółkę Info-TV-FM, operatora mobilnej telewizji (DVB-H) w Polsce.
Zbycie udziałów nastąpiło w związku ze ziszczeniem się wszystkich warunków zawieszających określonych w umowie sprzedaży. W dniu 30 stycznia 2012 r. na Cyfrowy Polsat przeszła własność wszystkich (100%) udziałów w kapitale zakładowym INFO-TV-FM. Łączna cena sprzedaży wszystkich udziałów uległa podwyższeniu i wynosi 29,033 mln zł, z której to kwoty fundusz otrzyma 17,777 mln zł w zamian za 2.427 udziałów w INFO-TV-FM stanowiących 61,23% w kapitale zakładowym spółki.
Info-TV-FM - to niezależny operator telekomunikacyjny zajmujący się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych na terenie całego kraju. Spółka posiada także częstotliwości do świadczenie telewizji mobilnej w Polsce.

Komentarze (1 - 9 z 9)

A gdzie informacja o dołączeniu dzisiaj 5 nowych kanałów przez Cyfrowy Polsat wraz z zapami.
 0  
sie pisze a na ence mamy kolejny polsat
 0  
@RONIN85 ta informacja byla juz kilka dni temu.
No to dvb-h juz bedzie kosztowalo majatek a i telefonow nie ma ani nadajnikow.
 0  
Z dvb-h, zaraz zrobi się dvb-t i Polsat będzie miał cały płatny mux dla siebie...
 0  
Już się robi z tego DVB-T. W Warszawie (prawdopodobnie z komina EC Kawęczyn) na kanale 37 (602000kHz) Info-TV-FM nadaje testowy sygnał z 4 kanałami DVB-H + dwoma w DVB-T HD 1080p24.
 0  
A gdzie informacja o dołączeniu dzisiaj 5 nowych kanałów przez Cyfrowy Polsat wraz z zapami.
 0  
Kolejna inwestycja polsatu, która ma posłużyć jego dalszemu rozwojowi w branży telekomunikacyjnej. Polsat ma szansę za niedługo zagrozić naszym operatorom telekomunikacyjnym, tym bardziej, że jego mobilny LTE zbiera wiele pochwał.
 0  
To teraz droga wolna, by w pełni rozwinąć i wprowadzić tv mobilną. CP własnie nabył częstotliwości. Jeszcze urządzenia obsługujące, które zapewne już powstają i CP będzie prekursorem kolejnego po LTE nowoczesnego uposażenia Polaków.
 0  
Kolejna spółka po Plusie w rękach polsatu. Konkurencja musie się obawiać, bo polsat zdobywa coraz więcej częstotliwości do swojej sieci LTE i telekomunikacyjnej.
 0