Łukasz Szewczyk19.03.2012 (8:22)8 komentarzy

CP chce kanały TVP w TV Mobilnej. TVP: Nie mamy umowy

Cyfrowy Polsat uruchomi usługę mobilnej telewizji, w ramach której nie wyklucza emisji tematycznych kanałów TVP Sport czy TVP Seriale. Zapowiedzi jednak studzi publiczny nadawca wskazując na brak umowy na reemisję tych stacji.
Cyfrowy Polsat dzięki spółce Info-TV-FM przygotowuje się do wprowadzenie usługi TV Mobilnej. Usługa ma ruszyć jeszcze przed Euro 2012, a klient w cenie około 20 zł miesięcznie ma otrzymać dostęp do 8 kanałów telewizyjnych i 12 radiowych oraz stacji (FTA) nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).
Kilka dni temu opublikowaliśmy listę kanałów, które mogą znaleźć się w ofercie TV Mobilnej. Spółka Info TV FM jednak nie jest zadowolona z proponowanych kanałów telewizyjnych dlatego co pewien czas kieruje wystąpienia do UKE o poszerzenie listy o nowe stacje telewizyjne, wśród nich m.in. Polsat Film, TVP Seriale czy TVP Sport.

Na takie zapowiedzi szybko zareagowała Telewizja Polska, która po zapowiedziach, że Info TV FM planuje zamieścić na czwartym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej m.in. kanały TVP Sport oraz TVP Seriale, poinformowała, że są one całkowicie nieprawdziwe. Jak czytamy w oświadczeniu, Telewizja Polska nie zawarła z firmą Info TV FM żadnej umowy zezwalającej na reemisję tych kanałów tematycznych telewizji publicznej.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Tvp chce pieniędzy z abonamentu ale jak chodzi o rozmieszczanie kanałów tematycznych to już się zakrywają umowami..
 7  
Publiczny złodziej to zawsze ma jakieś ale.....
 7  
? No tu was nie rozumiem, TVP broni was, bo kanały które Cyfrowy Polsat chce mieć w tym płatnym multipleksie, mają być w tym bezpłatnym multipleksie TVP. W sumie was popieram, koniec z abonamentem, a kanały TVP kodowane w najwyższych pakietach lub pakietach premium tak jak inne kanały bez reklam w czasie audycji.
 3  
jelonku płać abonament - a kanały temaptyczne TeVałPee jak sport, seriale oglądaj na platformach cyfrowych tylko w tych bogatszych/droższych pakietach.
 3  
zamknac ten moloch
 1  
Jakos duzo zamieszania wokol tego tematu, ktory jest chyba banalnie prosty. Polsat kupil sobie Info TV FM czyli calego muxa. Ma miejsce na 8 kanalow TV i - biorac pod uwage Cafe, News, sportowe, Film i nowe, ktore zaraz uruchomi - bedzie mial 8 swoich kanalow. Nie potrzebuje zadnych kanalow od innych nadawcow a szczegolnie TVP. Tunery do tej nowej platformy beda fizycznie troche mniejsze niz zwykle albo nawet calkiem male jak MT5000. Beda odbierac wszystkie kanaly DVB-T z czterech muxow i dodatkowo umozliwiac kontrole dostepu do platnych tresci w muxie Polsatu oraz streamowac to wszystko po wi-fi do tabletow, notebookow czy nawet niektorych TV. Nic nadzwyczajnego. Mam wrazenie, ze Polsat sciemnia zeby odwrocic uwage od tego jak sprytnie zalapal sie na caly czwarty mux podczas gdy inni przechodza przez jakies udziwnione procedury KRRiT.
 0  
Dlatego chce Polsat kanałów TVP ponieważ chcą zarobić, a dwie najważniejsze imprezy sportowe w tym roku ME i IO będą na kanałach TVP w tym TVP Sport. TVP ma wyłączne prawa do emisji tych imprez na różny sposób: free tv, pay tv, iptv, mobilna tv.
Raczej nic z tego nie będzie i nie będzie kanałów TVP no może na jesieni jak się te dwie imprezy skończą . Pamiętamy, że Polsat nie sprzedał części prawa do ME 2008. Więc jak "Kuba Bogu tak Bóg Kubie".
 0  
do pawel21: kanaly TVP beda na ogolnodostepnym muxie nr. 1 czy nr. 3. (albo w niektorych miejscach na obu). Nawet Polsat nie bedzie umial zarobic na nich kasy umieszczajac je w muxsie platnym. Natomiast wiele ludzi moze sie skusic na ich dekodery przenosne zeby oglac ME/IO i przy okazji wykupic abonament na platny mux Polsatu. Nie wiem po Polsatowi potrzebna jest w zw. z tym umowa z TVP - wydaje sie niepotrzebna. Jakies nowe zasady DRM?
 0