Łukasz Szewczyk13.04.2012 (0:14)1 komentarz

Microsoft: ARMED jedzie na światowe finały ImagineCup 2012

Zespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zwyciężył krajowe finały konkursu ImagineCup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania i będzie reprezentował Polskę na finałach światowych, które w tym roku odbędą się w Sydney w Australii.
Zespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie: Mariusz Chmielewski (Mentor), Marcin Kukiełka, Jakub Kędzior oraz Adam Pabiś przedstawił projekt Saperna Windows Phone, która umożliwia wykrywanie materiałów wybuchowych w terenie.
- Zajęcie pierwszego miejsca jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Ta wygrana to całkowite zaskoczenie. Nie spodziewaliśmy się, że nasz projekt na tle tak silnej konkurencji i zróżnicowanych rozwiązań zostanie na tyle zauważony i doceniony przez jury, że to my będziemy reprezentować Polskę w finałach światowych - powiedział st. szer. pchor. Jakub Kędzior z zespołu ARMED z WAT. - Od teraz do lipca czeka nas jeszcze dużo pracy nad doskonaleniem naszego rozwiązania konkursowego, ale jesteśmy na to gotowi. Mamy nadzieję, że to zaprocentuje w Sydney i projekt SAPER zostanie doceniony.

Rozwiązanie zaprezentowane przez drużynę z Warszawy, które konkurowało w najbardziej prestiżowej kategorii konkursu Projektowanie Oprogramowania, to aplikacja SAPER na Windows Phone, która wykrywa i analizuje, jaki rodzaj miny bądź niewypału znajduje się w ziemi. Dzięki połączeniu z GPS niebezpieczeństwo jest lokalizowane na mapie oraz odpowiednie służby zostają powiadomione, aby rozbroić wykryty materiał. Zidentyfikowanie niebezpiecznego obiektu możliwe jest dzięki przeanalizowaniu zmian w polu magnetycznym przy użyciu magnetometru w telefonie. Zespół przetestował już swoje rozwiązanie w realnych warunkach na poligonie. Członkowie zespołu nazywają urządzenie codziennego użytku, jakim jest telefon - narzędziem ratującym ludzkie życie. Skomplikowana analiza i zidentyfikowanie rodzaju obiektu są możliwe dzięki rozwiązaniom chmurowym - Windows Azure.

Komentarze (1 - 1 z 1)

A próby symulacji lotu do Smoleńsku samolotu nie chcecie zrobić .Do czego jesteście potrzebny i utrzymywani .Jak głupiej symulacji nie potraficie zrobić .Lub wam zabraniają .
 0