Łukasz Szewczyk18.04.2012 (10:14)2 komentarze

Google Chrome dla telefonów i tabletów po polsku (wideo)

Dobra informacja dla użytkowników smartfonów oraz tabletów pracujących w oparciu o system Android. Firma Google wprowadza aktualizację mobilnej wersji Google Chrome, wprowadzając m.in. polską wersje językową.
Aktualizacja Chrome na Androida wprowadza kilka nowości, wśród nich między innymi 31 wersji językowych, w tym po polsku. Wprowadzono także kilka nowych funkcji, dzięki którym przeglądanie sieci ma być łatwiejsze: możliwość poproszenia o desktopową wersję strony WWW, gdy nie odpowiada wersja mobilna; możliwość dodawania zakładek jako skróty na stronie domowej przeglądarki; możliwość wybrania ulubionych aplikacji do otwierania linków w Chrome; możliwość korzystania z proxy dla dostępu Wi-Fi.
Chrome Beta na Androida można już pobrać z Google Play na tablety i telefony z Androidem 4.0 (Ice Cream Sandwich). Przeglądarka wciąż posiada status Beta, a firma Google czekamy na opinie ze strony użytkowników.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Stockowa przeglądarka w SGS2 (na ICS 4.0.3) ma synchronizację z desktopowym Chromem i możliwość przedstawienia się jako przeglądarka desktopowa, więc nie wiem dlaczego im się chce bawić w kolejną przeglądarkę. Jedna firma, dwie mobilne przeglądarki (a wewnątrz to pewnie 99% te same bebechy)
 0  
A czy korzystałeś przez jakiś czas Chrome'a i porównywałeś go do stockowego "Internet"? Chyba nie. Nowy Chrome jest po prostu wygodniejszy, praktyczniejszy. To zupełnie nowy produkt, dopiero teraz może śmiało konkurować z alternatywnymi przeglądarkami z Google Play. Według mnie do perfekcji brakuje: flasha ("Internet"), możliwości kompresowania stron ("Opera Mini"), dopasowania tekstu do ekranu ("Opera Mobile", "Opera Mini"). Wydaje mi się, że to na chwilę obecną najlepsza przeglądarka na rynku - mimo wymienionych przeze mnie wad.
 1