Łukasz Szewczyk23.04.2012 (10:53)brak komentarzy

Rozliczanie PIT-ów na tablecie

Na złożenie deklaracji podatkowej pozostał tydzień. Podatnicy, którzy czekali z wypełnieniem PIT-a do ostatniej chwili, teraz mogą zrobić to w kilka minut w dowolnym miejscu - za sprawą e-pity mobile,mobilnej wersji aplikacji e-pity zoptymalizowanej na tablety.
e-pity mobile to nowa odsłona pierwszej polskiej aplikacji do wypełniania PIT-ów na urządzeniach mobilnych. Działający na systemach iOS oraz Android program został rozbudowany (w zeszłym roku umożliwiał rozliczenie wyłącznie PIT-37 i skorzystanie z jednej, najpopularniejszej ulgi - na internet) i posiada wszystkie funkcjonalności standardowej wersji e-pity, z której skorzystało już ponad 2,5 mln podatników.
e-pity mobile pozwalają na wypełnienie wszystkich obowiązujących deklaracji: PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-7, ZAP-3 (dawniej NIP-3) oraz przesłanie PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl. Dedykowany na tablety program można za darmo pobrać ze strony www.e-pity.pl/mobile, z App Store lub Google Play (dawniej Android Market).

Wypełnianie deklaracji na tablecie można w każdej chwili przerwać, by w dowolnym czasie do niej powrócić. Dane wykorzystywane są wyłącznie podczas rozliczania PIT-a oraz jednorazowej wysyłki i nie są zapisywane w żadnej bazie danych, ani na jakimkolwiek serwerze. Szyfrowane są protokołem HTTPS (SSL 128bit) używanym m. in. w bankowości elektronicznej. Program po jednorazowym wprowadzeniu kopiuje dane do wszystkich składanych załączników i automatycznie wylicza kwoty.

Gotowe zeznanie zostaje przesłane w pliku PDF na adres e-mail podatnika. Otrzymuje on również plik XML, dzięki któremu może wczytać dane do standardowej wersji programu e-pity lub skorzystać z nich w przyszłości. W przypadku wysłania deklaracji przez internet do systemu e-deklaracje na adres e-mail użytkownika trafia UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które jest dowodem na otrzymanie zeznania przez fiskusa.
e-file