Łukasz Szewczyk02.05.2012 (10:02)10 komentarzy

Samsung liderem na rynku smartfonów

W pierwszym kwartale 2012 roku sprzedaż smartfonów na świecie wyniosła 144,9 mln sztuk, co w ujęciu rocznym oznacza wzrost sprzedaży 43,2 mln sztuk (wzrost o 42,5 proc.) - wynika z danych IDC.
Pod względem sprzedaży smartfonów pozycje lidera zajmuje Samsung z wynikiem 42,2 mln sprzedanych sztuk (w ujęciu rocznym wzrost sprzedaży o 267 proc.). Druga pozycję zajmuje Apple z wynikiem 35,1 mln sprzedanych smartfonów (wzrost o 88,7 proc.). Na trzeciej pozycji plasuje się Nokia z wynikiem 11,9 mln sprzedanych smartfonów (spadek o 50,8 proc.).
Kolejne pozycje rankingu sprzedaży zajmują: RIM - 9,7 mln (spadek o 29,7 proc.) oraz HTC - 6,9 mln (spadek o 23,3 proc.). Dobrze na rynku radzą sobie także inni producencki smartfonów, których sprzedaż wyniosła 39,1 mln sztuk, co oznacza wzrost o 59,6 proc.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Galaxy S2!
 5  
Samsungi są może i fajne (jak powiada pan premier) ale mają bardzo drogą nawigację GPS w odróżnieniu od darmowej nawigacji w Nokii, z której często korzystam ,zamiast posiadanego Goclevera. Teraz nadszedł czas wymiany telefonu w Mixplusie ale oferują tandetę, np. Nokia 500 za niewysoką cenę a dobre telefony, np. N8 są bardzo drogie.
 7  
Ja też powoli szukam następcy mojej E72 i bieda. Nic nie ma konkretnego w cenie poniżej 1k PLN
 3  
niestety smartfony nokii są cienkie w porównaniu do samsunga czy apple. Od zawsze kupowałem nokię, ale ze smartfonami przespali konkurencję.
 1  
Samsungi są może i fajne (jak powiada pan premier) ale mają bardzo drogą nawigację GPS w odróżnieniu od darmowej nawigacji w Nokii,
Przecież jest darmowa nawigacja i to bardziej dokładniejsza niż ta od nokii, Google Maps dla Androida, wpisz w wyszukiwarce, druga sprawa na nokii za żadne skarby w chwili obecnej nie uruchomisz płatnej Automapy a na androidzie tak (na razie beta ale jest). Widać że nigdy nie miałeś telefonu z androidem i gadasz bzdury.
 2  
Faktycznie, Google Maps jest baardzo dokładne, widzi nawet ulice których nie ma.
 3  
to sobie automape bete uruchom
 1  
Misiu. Może coś bardziej konkretnego. Jestem zainteresowany. Tylko z kulturą.
 3  
do Misia. Okazuje się, że to jednak Ty piszesz nieprawdę, o to opinia o nawigacji Google w androidzie:
"Szybka, łatwa lekka nawigacja, rewelacja np. Trasa z Płocka do Krakowa-wytycza 3 trasy alternatywne do wyboru, które są tymi co się jeździ standardowo. Na trasie 204 km pobralo mi 4,5mb, mam pakiet internetowy więc spoko:-)"

--------------------------------------------------------------------------------
A mnie nawigacja w Nokii nie pobiera ani jednego kB.
 3  
ogromny przyrost smartfonów SAMSUNG

G A L A X Y !!!

niech moc będzie z wami w naszej galaktyce
 2