Łukasz Szewczyk04.05.2012 (11:00)127 komentarzy

Ruszają testy naziemnej TV Mobilnej

Cyfrowy Polsat zapowiada, że jeszcze przed Euro 2012 wprowadzi do swojej oferty usługę telewizji mobilnej. W ostatnich dniach, w kilku miastach Polski, ruszyły testowe emisje multipleksu przeznaczonego do świadczenia usługi.
Operatorem usługi TV Mobilnej będzie spółka Info-TV-Operator. Wprowadzenie telewizji mobilnej do swoich ofert zapowiadają Cyfrowy Polsat oraz komórkowa sieć Plus, jednak usługa TV Mobilnej dostępna będzie także dla pozostałych podmiotów zainteresowanych świadczeniem tej usługi swoim klientom.
Cyfrowy Polsat zapowiada, że TV Mobilna zapewni dostęp do 8 telewizyjnych i 12 radiowych kanałów płatnych, nadawanych na żywo. Ich odbiór będzie możliwy za pośrednictwem dwóch dekoderów: mobilnego M-T 5000, a także dekodera T-HD 1000. Na razie brak informacji o cenie, jednak przedstawiciele Cyfrowego Polsatu zapowiadają, że "będzie to oferta raczej tańsza niż droższa".

Obecnie trwa intensywne uruchamiania nadajników multipleksów TV Mobilnej. Do tej pory wielomiesięczne testy usługi trwały z nadajnika w Warszawie. W ostatnich dniach uruchomiono nadajniki w nowych lokalizacjach, m.in. w Gdańsku, Koszalinie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Słupsku oraz we Wrocławiu. Lista ta cały czas może się powiększać.

W ramach testów nadawana jest paczka 16 kanałów TV i 12 stacji, identyczna z tą dostępną z satelity Eutelsat 33A (33°E).
SatKurier.pl/wł.

Komentarze (1 - 10 z 127)

A jakie to kanały? Wie ktoś?
 2  
Telewizja mobilna a dekodery pod telewizor?
To co to za tv mobilna?
Nieźle!
Nie wiadomo jakie kanały, nie wiadomo w jakiej cenie, dekoderów brak na rynku a chce przed euro ruszyć.
OK
 4  
Jeden pod telewizor, a drugi pod urządzenia przenośne typu smartfon czy tablet. A będą na rynku wraz ze startem sprzedaży usługi.
 2  
Właśnie z ciekawości sprawdziłem i śrem nadaje te kanały. Szkoda, że kodowane ;)
 3  
Przecież wiadomo jakie to kanały.
Wszystkie kanały nadające w DVBT + paczka Polsatu (nie wiadomo czy Polsat Sport wejdzie do tego pakietu)
 0  
Dzis ruszył w Krakowie jeden z trzech nadajnikow na kanale 46 prawdopodobnie nadajacy w rejon Nowej Huty. Wszystkie kanały zakodowane.
 2  
Znalazłem je miesiąc temu ale wszystkie były niestety kodowane. Nadajnik z Warszawy.
 2  
A po co to komu!!
Teraz są anteny podczepiane pod złącze smartfonu i oglądanie ZA DARMO programów naziemnych! (Znacznie więcej niż 8)
A tu trzeba płacić będzie miesięcznie. Syf!
 0  
Włocławek też nadaje na kanale 46
 2  
Dzisiaj TV znalazl mi 12 radiowych i 8 TV wszystkie zablokowane. Sciagam bodajze z trzeciewca.
 0