Łukasz Szewczyk08.05.2012 (9:32)brak komentarzy

Telgam rozbudowuje sieci światłowodowe

Spółka Telgam realizuje rozbudowę własnej sieci światłowodowej na potrzeby domowego internetu, telewizji i telefonii, aby zapewnić wysoką stabilność połączenia i jakości usług.
Przy okazji realizacji inwestycji Telgam zapewni mniejszym operatorom z terenu powiatu jasielskiego i zachodniego Podkarpacia dostęp do własnej infrastruktury. W planach ma również realizacje projektów rozwoju sieci światłowodowych, dających możliwość obsługę większej ilości danych przez stacje bazowe operatorów komórkowych.
Firma zmieniła formę organizacyjną na spółkę akcyjną w celu zwiększenia skali działalności oraz mając na uwadze debiutu na alternatywnym rynku Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych NewConnect. W gronie akcjonariuszy spółki znalazły się fundusze inwestycyjne tj. notowany na rynku głównym GPW fundusz INVESTcon GROUP S.A. z Poznania, Runicom S.A. z Warszawy należący do PCH Capital S.A. oraz ,Invest 2.0 z Wrocławia, laureat konkursu Capital Express.

Inwestycje spółki w sieć światłowodową mają zapewnić mieszkańcom zachodniego Podkarpacia dostęp do ultra szybkiego internetu, serwerów i technologi pozwalającej na rozwój nowoczesnego biznesu.

W pierwszym etapie rozbudowy sieci światłowodowej na terenie powiatu jasielskiego Telgam S.A zbuduje i zmodernizuje 8 km nowoczesnej i bezpiecznej sieci światłowodowej. Dzięki tej inwestycji klienci w zasięgu sieci, będą mogli korzystać z dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych tj. internet w TV, dostęp do treści YouTube w TV czy VOD.

Polecamy