Łukasz Szewczyk22.05.2012 (10:02)10 komentarzy

Multimedia Polska integrują Stream Communications. Wyprzedza Vectrę

Multimedia Polska intensyfikuje proces integracji z siecią Stream Communications. Jak zapewnia operator, efekty synergii będą znacznie większe niż pierwotnie zakładano. Pod względem liczby abonentów Multimedia Polska wyprzedziła Vectrę.
Transakcja przejęcia Stream, o wartości 153 mln zł została ostatecznie rozliczona. W jej wyniku Multimedia Polska stały się drugim największym operatorem kablowym na polskim rynku z prawie 830 tys. abonentów (728,3 tys. abonentów Multimedia Polska oraz 98,7 tys. abonentów Stream Communications). Tym samym Multimedia Polska pod względem liczby abonentów wyprzedziła Vectrę, która na koniec pierwszego kwartału posiadała ponad 812 tys. abonentów. W zasięgu Multimedia Polska znajduje się teraz ponad 1,4 mln gospodarstw domowych, a abonenci korzystają z ok. 1,67 mln usług (RGU).
Przejęliśmy bardzo dobre pod względem technicznym sieci, które doskonale dopasowują się do naszej infrastruktury. Nie musimy ponosić znaczących nakładów, żeby w szybkim czasie zaoferować klientom Stream usługi, które mają dziś do dyspozycji nasi abonenci. W wyniku transakcji klienci Stream zyskują znacznie szerszą ofertę i wyższą jakość usług. Multimedia będą zaś znacząco zwiększać liczbę sprzedawanych usług na nowych dla nas obszarach Polski
- komentuje Andrzej Rogowski, prezes zarządu Multimedia Polska.
Zgodnie z realizowaną od wielu lat strategią, Multimedia Polska zamierza w ciągu najbliższych miesięcy przeprowadzić inkorporację Stream do Multimedia Polska. Tym samym klienci Stream znajdą się w sieci Multimedia Polska i pod taką marką będą korzystać z usług operatora. Oznacza to dla nich obecność w ogólnopolskiej sieci z dostępem do nowoczesnych usług o wyższej jakości technicznej. W ciągu kilku miesięcy spółka planuje zaoferować pełen pakiet świadczonych usług dla większości ze 100 tys. klientów Stream-u. Firma dostrzega także duży potencjał w obszarze sprzedaży kolejnych usług abonentom Stream, ponieważ dotychczas w części miast mieli oni dostęp jedynie do ograniczonej oferty.

Multimedia Polska w najbliższym czasie planuje rozbudowę sieci sprzedaży na obszarach działania Stream, otwierając nowe biura obsługi klienta oraz zwiększając aktywność przedstawicieli handlowych. Ponadto abonenci Stream będą mieć do dyspozycji ogólnopolskie callcenter Multimedia Polska, w którym będą mogli załatwić wszystkie sprawy związane z korzystaniem z usług w tym kwestie zakupu nowych produktów, płatności za usługi oraz otrzymać wsparcie w zakresie spraw technicznych.

Multimedia Polska działają niemal w całej Polsce. Sieci Stream Communictions obejmują miejscowości położone głównie na południu Polski i w zdecydowanej większości niepokrywające się z siecią Multimedia Polska.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Szkoda tylko, że ceny usług Multimedii są wyższe, niż Vectry - i to przy gorszych parametrach (np. internet)...
 2  
fakt internet w Multimedia Polska wolniejszy i droższy niż u konkurencji !
 1  
To najgorsza i najdroższa kablówka w Polsce dodatkowo będą kodowac TVP1 HD oraz TVP2 HD w dodatkowo płatnym pakiecie sportowym za 18zł gdy inne kablówki wprowadzą te kanały do podstawowych pakietów nie wiem co te kanały mają do sportu(oprócz Euro) że do takiego pakietu te złodzieje chcą włączyc te kanały.
 1  
A Vectra po swojej modernizacji spieprzyla jakosc tv, ze obraz wyglada jak z youtuba sprzed kilku lat
 3  
co z tego, jeśli nie ma realnej konkurencji na rynku. Tam gdzie jest już UPC, nie ma Vectry, tam gdzie jest Vectra nie ma Multimedii i tak w kółko. Czy kiedyś to się zmieni.
 1  
U mnie jest multimedia i UPC czyli dwa takie same chłamy.
 0  
Mam Multimedia od czterech lat i nie narzekam. Malkontentom polecam Neostradę, albo Netię. Szybko docenia jakość kablówki :)
 0  
Tylko trzeba mieć nadzieję, że ta modernizacja pójdzie w miarę szybko. Jak jeżdzę na weekend do rodziców do Sosnowca to mnie szlag trafia z tym Streamem. W Wawie mam Multimedia i przynajmniej jeżeli chodzi o neta, to nie mam na co narzekać. A teleiwzji nie oglądam już od trzech lat.
 3  
Pół Polski odetchnęło z ulgą. Jak to mówią niektórzy: duży może więcej. Dlatego liczę, że już wkrótce skorzystać sobie z VoD czy też innych usług, których nie ma Steram.
 1  
jakos nie widzialem, zeby Vectra miała tańsze pakiety od Multimedia. Generalnie są dość podobne, ale w MM był chyba z 10 zł tańszy, jak kupowałem. Natomiast w UPC były najdroższe. Netie mają moi rodzice i to jest jakaś masakra cenowa. ogólnie po ogranięciu cen na rynku w Warszawie, moim zdaniem Multimedia były najtańsze z dużych operatorów. Pewnie, można kupić u lokalnego operatora taniej, ale tam wszystko jest poskręcane na sznurki i o jakości można zapomnieć
 1