Łukasz Szewczyk05.06.2012 (10:02)7 komentarzy

TV Mobilna dostępna także dla innych operatorów

W Polsce na dobre ruszyła telewizja mobilna świadczona przez spółkę Info TV FM. Na razie usługę do swoich ofert wprowadzili Cyfrowy Polsat oraz sieć Plus. Jednak także pozostali operatorzy wyrażają zainteresowanie TV Mobilną.
TV Mobilna dostępna także dla innych operatorów
Od wczoraj w Polsce dostępna jest na szeroką skalę telewizja mobilna w technologii DVB-T. Od samego początku usługę dla swoich klientów świadczą satelitarna platforma Cyfrowy Polsat oraz komórkowa sieć Plus. Płatna oferta dostępna jest w cenie 19,90 zł. W ramach abonamentu klienci otrzymają dostęp do 8 kanałów telewizyjnych (Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, Nickelodeon) oraz 12 kanałów radiowych (Radio Roxy FM, AntyRadio, Moje Polskie Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Bajka, Radio Eska Rock, Radio PIN, Radio Plus, Radio Zet, RMF FM, RMF MAXXX, Radio TOK FM).
Nowa usługa realizowana jest w technologii DVB-T (tej samej, w której uruchamiana jest obecnie w Polsce naziemna telewizja cyfrowa). Do korzystania z niej nie jest potrzebne połączenie z Internetem, co oznacza, że usługa nie generuje transferu danych i w związku z tym opłat z tego tytułu. Jedynym ponoszonym przez użytkownika regularnie kosztem jest miesięczna opłata abonamentowa.
TV Mobilna to innowacyjne rozwiązanie nie tylko na rynku polskim. Dzięki niemu widzowie będą mieli dostęp do zestawu tych samych kanałów na dowolnie wybranych urządzeniach, w ramach jednej opłaty abonamentowej, a jakość usługi, dzięki wybranej technologii, zawsze będzie najlepsza. Niezależnie od tego czy - w przeciwieństwie do rozwiązań technologicznych stosowanych przez konkurencję - będzie z niej korzystał jeden czy czterdzieści milionów użytkowników
- mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. oraz Info TV FM.

Uruchamiana przez Info TV FM TV Mobilna, jest oferowana zarówno klientom indywidualnym, jak i hurtowym. Jest szansa, że wkrótce podobna usługę zaoferują także inni operatorzy komórkowi w Polsce.
O TV Mobilnej rozmawiamy ze wszystkimi operatorami telekomunikacyjnymi na rynku polskim. Bardzo dobrze oceniają nasz produkt. Rosnący poziom konsumpcji video w sieciach internetowych będzie dla nich w przyszłości dużym wyzwaniem. Połączenie usług telewizji mobilnej nadawanych w systemie rozsiewczym DVB-T z bezprzewodowym dostępem do Internetu, pozwoli im zoptymalizować transmisję w sieciach i oferować usługi triple play w optymalnym modelu biznesowym
- dodaje Dominik Libicki.

Usługa TV Mobilna jest świadczona w technologii DVB-T w ramach multipleksu dedykowanego mobilnej naziemnej telewizji cyfrowej, na częstotliwościach posiadanych przez Info TV FM. Do emisji programów wykorzystywana jest infrastruktura spółki Info TV Operator, składająca się z sieci nadajników radiowych usytuowanych w 31 największych miastach w Polsce, m.in. Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze. Grupę docelową usługi stanowią klienci znajdujący się w zasięgu technicznym i jednocześnie posiadający urządzenie mobilne. Planowany zasięg multipleksu to blisko 5 mln gospodarstw domowych i około 15 mln osób.

Komentarze (1 - 7 z 7)

to niemożliwe by inni oceniali pozytywnie ten projekt i chcieli tę ofertę u siebie bo tu "ałtorytety" w komantarzach pisaly że to baznadziejna oferta :D
 4  
P. Libicki musi coś powiedzieć,aby się nie ośmieszyć....
 1  
@kiuzi123 Jednak poprzednio operatorzy twierdzili, ze oferta jest nieciekawa biznesowo. Jak solorz wykupil spolke INFO TV FM i w swojej firmie Plus i Polsat uruchomil telewizje mobilna to od razu wszyscy zainteresowani. Oferta moze bylaby fajna jakby toto dzialalo na moduly cam bo to fajne poszerzenie, chociaz drogie, bezplatnej telewizji naziemnej.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 5 czerwca 2012 o 11:13:00 przez ztomasz).
 1  
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej nie wykluczałbym, iż jacyś operatorzy interesują się tym jaką kwotę Polsat skłonny byłby "odstąpić" za odsprzedaż usługi.

Cała prawda wyjdzie na jaw gdy takie oferty się pojawią a do tego liczę, że w połowie roku CP zaprezentuje wyniki sprzedaży tej oferty. Tylko trzeba będzie również wziąć pod uwagę, iż będzie to okres mistrzostw i Olimpiady. Tak dobra koniunkutra już może nie powtórzyć, a przynajmniej nie tak szybko.
 0  
Dla samych Polsatów Sportowych warto się w TV Mobilną wmontować. To najlepsze kanały sportowe i myślę, że wiele osób to przekona. Za sport na najwyższym poziomie i w dowolnym miejscu 20 zł to śmiesznie niska cena.
 1  
Jak mówili że będzie telewizja mobilna to Myslalem że kupisz raz tylko karte za 10 zł i ze to będzie jednorazowa opłata na zawsze a tu taka nie mila niespodzianka tylko ktoś chyba sie pomylil tam powinno być 19 groszy na miesiac a nie złoty za taka ofertę za 19 złoty to najmniej powini dać 50 kanalow takich jak hbo canal plus itd a taka oferta jak jest teraz to jest drogo protest może zrobimy to zmienia abonament z 19 zł na 19 groszy a pozatym to tvp seriale powinien być za darmo a nie płatny to jest najwieksza glupota w tym wszystkim po co placic abonament ? skoro Kanaly z abonamentu są Platne tak to tylko u nas i:)
 0  
Dla samych Polsatów Sportowych warto się w TV Mobilną wmontować. To najlepsze kanały sportowe i myślę, że wiele osób to przekona. Za sport na najwyższym poziomie i w dowolnym miejscu 20 zł to śmiesznie niska cena.
. Dokładnie. I nie tylko fani sportu w pakiecie kanałów TV Mobilnej znajdą coś ciekawego. Są filmy, seriale, info.
 1