Łukasz Szewczyk09.06.2012 (0:39)40

Szef T-Mobile: Wymieniamy całą sieć. Cała Polska w 3G

Przedstawiciele komórkowej sieci T-Mobile zapowiadają, że do 2014 roku jej klienci zyskają dostęp do szybszego internetu mobilnego w całej Polsce. Obecnie trwa wymiana całej infrastruktury.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 40)

Cóż, w Warszawie, na Annopolu nie mam nawet GPRS od T-M.
Nie ma to jak duża sieć. Duży może więcej.
 7  
W jakiejś gazecie biznesowej czytałem,że T-mobile zamierza w ciągu dwóch lat zlikwidować swoich ok.1500 nadajników w ramach oszczędności. Nawet to zlecili jakiejś firmie.Ciekawe jaki będzie zasięg po likwidacji,bo teraz przy głównych trasach to nie za bardzo.
 3  
Przecież nie mówi Rakowski że już jest 3G na ścianie wschodniej czy wogóle w całym kraju. On powiedział że będzie do 2014 roku. Oczywiście chodzi tu o NetWorkS czyli wspólną sieć T mobile i Orange. Nowe stacje bazowe będą LTE ready tzn kiedy dostaną częstotliwości w nadchodzącym przetargu będą mogli szybko uruchomić na nowych stacjach LTE właśnie. Pod koniec czerwca będzie oddanych kilka pierwszych obszarów zupełnie nowej sieci z HSPA + na 900 MHz.
 8  
Nie wszyscy mają fona z 3g!
T odpowiedziało tylko na ruch Plusa. T reglamuje się że ma zasięg wszędzie a w samej reklamie widać dziury na mapce. Któryś z przednówców pyta nię o 4g opdowiedź jest prosta "nie„ kto by chciał przez całą polske światłowody ciągnąć
 2  
Pożyjemy zobaczymy czy to okaże się prawdą ... ,narazie w moim domu 3g od T-Mobile brak jak w całym mieście a zasięg 2g marny.
 1  
@wojo. Ale przecież budują wspólną sieć z Orange i łącznie każda z tych dwóch sieci będzie miała 10 tys stacji bazowych po 5 tys każdy z operatorów. Czyli o ponad 3 tys więcej niż mają teraz. Likwidować będą nadajniki które się dublowały lokalizacjami. Pokrycie zasięgiem zdecydowanie się poprawi i to zarówno geograficzne jak i np zewnątrz różnych obiektów itp bo będzie ich znacznie więcej.
 9  
A jak w mojej wsi mają pozwolenie tylko na GSM 900 (ledwo zipie GPRS i EDGE) to, co wymienią i będzie 3G??? A gdzie pozwolenie?? No ludzie, bez jaj.
 3  
@up
U mnie też jest edge, (no czasami 3g z aero2) na gminie mam maszt łódzkiej sieci regionalnej i nie wiem czy to działa czy nie. Maszt i antena wyglądają na komórkowe, pomoże ktoś?
 1  
Już widzę jak na tej badziewiastej chińszczyźnie będzie 3G. Orange był niezadowolony, Solorz też zrozumiał i wybrał Eryka. P4 przestał sieć budować, bo na taniej chińszczyźnie to po prostu szkoda kasy. Tymczasem TM ma klientów w d.
Zapcha się sieć bardzo szybko. Już teraz w Warszawie mam problem z dostępem do sieci, a przecież jak zlikwidują trochę nadajników to się zasięg dla głosu nagle nie poprawi.
 1  
Jakoś mnie nie przekonuje że każda zmiana 2 na 1 jest lepsza. Zawsze będzie ktoś, kto był na granicy jednej z tych 2 skasowanych i po instalacji nowej straci. Może globalnie to poprawi zasięg - zobaczymy.

Na razie zasięgu nie mam. Co mi z tego że za 2 lata będzie lepiej?
 1