Łukasz Szewczyk17.06.2012 (1:22)52 komentarze

Operatorzy płatnej TV boją się DVB-T?

Operatorzy oferujący usługę telewizyjną coraz bardziej obawiają się naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), dlatego wprowadzają na rynek nowe oferty dla klientów zainteresowanych dostępem do podstawowej oferty w niskiej cenie.
W Polsce systematycznie rośnie zasięg darmowej, naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Do końca wakacji 2013 roku zostaną wyłączone nadajniki telewizji analogowej, a to oznacza, że odbiór telewizji drogą naziemną będzie możliwy jedynie w technologii cyfrowej. W zamian widzowie otrzymają większą ilość kanałów telewizyjnych (ponad 20) w lepszej jakości obrazu i dźwięku.
Operatorzy płatnej telewizji nie ukrywają, że naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) może odebrać im abonentów. Szef Cyfrowego Polsatu jest zdania, że im bliżej będzie cyfryzacji, tym więcej klientów będzie podejmować decyzję o przejściu na darmową telewizję. Nic więc dziwnego, że operatorzy szykują oferty dla uciekających klientów.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że sieć Netia pracuje nad zmianami w ofercie Telewizji Osobistej. Według gazety, operator planuje obniżkę cen, udostępnienie oferty w całej swojej sieci oraz dostęp do kanałów DVB-T przez własne dekodery.

To jednak nie jedyny operator, który planuje zmiany w obawie przed naziemną telewizją cyfrową. Nowy pakiet Naziemny+ w sierpniu do swojej oferty wprowadzi łódzka sieć Toya. Cyfrowy Polsat planuje walczyć o klientów nowym pakietem Domowy HD z dekoderami bez umowy oraz nową ofertą TV Mobilnej.

Przypomnijmy, że operatorzy satelitarni od dawna w swojej ofercie posiadają mini pakiety abonamentowe gwarantujące dostęp do podstawowych kanałów często wzbogacone o kanały dodatkowe (np. tematyczne stacje własne). Plusem takich ofert jest nie tylko tani abonament, ale także tanie dekodery cyfrowe. Przykładowo w ostatnim czasie Cyfra+ wprowadziła promocję w ramach której, pakiet Start HD oferuje z 50 rabatem oraz dekoderem HD za 0 zł.
Dziennik Gazeta Prawna/wł.

Komentarze (1 - 10 z 52)

no przeciez Libicki mowil, ze DVB-T sie nie obawia... Mobilna to porazka - bratobojcza walka z pakietem mini...

cala reszta nigdy nie bedzie konkurencyjna dla DVB-T poki bedzie chciala za pakiet jakakolwiek oplate po za ta za utrzymanie kabla...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 17.06.2012 (3:13:11)
 28  
I bardzo dobrze. Szkoda tylko, że oferta DVB-T, którą zafundowała nam KRRiT nie jest zbyt atrakcyjna (TTV->TVN Uwaga 24; ATM Rozrywka -> Polsat 2 bis; Polo TV - bez komentarza; TV Polonia -> po kiego grzyba kanał dla Polonii za graniącą w DVB-T?; TV Puls2 -> pasy łowickie od 2 lat).

@"tvTrwam ma być": TV Trwam jest telewizją pseudokatolicką... osobiście wolałbym już w DVB-T zobaczyć Religię.tv niż Rydzyka. A jeśli Rydzykowi rzeczywiście zależy na zwiększeniu oglądalności, to dlaczego nie przeniesie się na Hot Birda ?
 19  
w pakiecie START w C+ dekoder jest za 50 zł na dzień dobry więc mała uwaga dotycząca artykułu
maniek złota rączka 17.06.2012 (7:30:57)
 3  
Jeśli TV TRWAM będzie w DVB-T to tysiące starszych osób w ogole zrezygnuje z kablówek, ktore mają TV TRWAM w wyższych pakietach analogowej TV.
I bardzo dobrze ! na pohybel cwaniakom kablowkowym.
 5  
Trzeba zrobiċ referendum ile zwolenników ma TV Trwam. Rydz by chciał aby było to 90 procent katolików i tak lansuje w mediach a ogląda go poniżej jednego procenta i z roku na rok spada.
1 procent ogląda to badziewie 17.06.2012 (7:52:53)
 17  
no i bardzo dobrze że ludzie rezygnują, przyciesz tyle pieniędzy płacić za kablówkę to jest chore i co chwilę włączają nowe kanały na których nic ciekawego nie ma no i po paru dniach podwyżka, leprze kanały umieszczają wyższych pakietach żeby ściągnąć z ludzi kasę,po mojemu każdy użytkownik powinien układać sobie pakiet telewizyjny a nie 70 kanałów a ogląda się 8
 21  
@HodowcaZwierzatFuterkowych - zgadzam się z Tobą odnośnie Libickiego. Twierdził, że CP nie obawia się DVB-T a tu nagle taka zmiana. Pewnie już widzą ucieczkę ludzi szczególnie z pakietu mini za który trzeba bulić 15zł, a "kariery" z tv mobilną to oni raczej nie zrobią bo co to za mobilna jak trzeba z soba taszczyć dekoder wielkości dekodera od DVB-T
 6  
Jakiś czas temu chciałem podpisać umowę o tv cyfrową. Na szczęście nie podpisałem. Zależało mi tylko na dobrej jakości sygnale co teraz mam za darmo. Co prawda kanały dostępne w dvb-t to jedno wielkie gó.no ale przynajmniej nic nie śnieży.
 7  
Używam i polecam!

Plus za kanały: TVP HD1, TVP2 HD, POLSAT, TV4,TVN, TVN7, TVP INFO
Reszty nie oglądam bo to totalne nieporozumienie... Kto dał tym stacją miejsce ma multi ??!!

Jeszcze jeden warunek powinien byc spełniony - wszystkie kanały w HD!
 20  
Wszystkie kanały w hd oznacza mniejszą ich liczbę.
Może jak będzie wiecej mux'ów, to dożyjemy tego...
 7