Łukasz Szewczyk10.08.2012 (1:07)16

UKE: Internet miejski nie szybszy niż 512 kb/s, limit 750 MB

Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienia swoje stanowisko w sprawie świadczenia przez jednostki samorządu terytorialnego bezpłatnej usługi dostępu do sieci Internetowej. Jakie zmiany?

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 16)

Taką prędkość to ja mam od Aero2 i to bez limitu... a szerze powiem, że jest to minimum jak by był 1Mbit za darmo to bym nic nie kupował dodatkowego bo wtedy wszystko dało by się oglądać bez buforowania.
 2  
 z0r
Taką prędkość to ja mam od Aero2 i to bez limitu... a szerze powiem, że jest to minimum jak by był 1Mbit za darmo to bym nic nie kupował dodatkowego bo wtedy wszystko dało by się oglądać bez buforowania.
aero2 masz jeszcze z grubsza przez rok.

tu chodzi o darmowy internet oferowany przez gminy. w wiekszych miastach dosc malo popularny, ale w gminach wiejskich calkiem czesto wykorzystywany jako jedno z niewielu narzedzi, ktore pomagaja mieszkancom byc na czasie.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 10.08.2012 (6:47:11)
 2  
Aero2 w pasmie 900 Mhz zostanie wyłączony 21 grudnia 2014. Aero2 będzie też oferował internet w LTE przez okres 36 miesięcy, liczone od 10 maja 2012 lub 21 grudnia 2012. Wszystko o Aero2 jest ładnie opisane na stronie JDtech.
 3  
Lipa jest taka że ten Aero 2 działa tylko w większych miastach
 2  
lipa też jest taka, że czasami można zapomnieć o 512 , a jest 100-200kbps , bo wszystko zależy od obciążenia nadajnika. i lipa jest też taka, że czasami dns nie wybiera stron i trzeba czekać kilka minut aż zaskoczy i wczyta stronę
 0  
@HodowcaZwierzatFuterkowych: Żeby korzystać z internetu trzeba mieć komputer, a jeżeli stać Cię na komputer to i na internet. Oferowanie bezpłatnego, mocno limitowanego internetu przez gminy to nic innego jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Za niewielkie pieniądze miesięcznie można mieć atrakcyjny dostęp do internetu ze znacznie większym limitem oraz przepustowością.
 2  
Mała korekta. Obie podane przez ciebie daty zakończenia świadczenia BDI na sieci LTE 2500 TDD przez Aero2 są niepoprawne. Warunki koncesji wyraźnie stwierdzają, że okres 3 lat mierzony jest od momentu osiągnięcia 50% pokrycia ludności (w tym 200 gmin wiejsckich) i to oczywiście w zamyśle właśnie tą technologią a nie UMTS 900. Mają na to czas do końca 2014 roku. Tyle, że już z końcem 2012 roku będą mieć kłopoty z wypełnieniem warunków tej koncesji, gdyż zobowiązani są do pokrycia 25% ludności do tego terminu. Jak na razie LTE2500 TDD dostępne jest jedynie w czterech lokalizacjach w Warszawie.
 0  
od kiedy Aero2 bedzie oferował za darmo internet ale w LTE ?
 1  
Pamiętajcie, że w życiu nie ma nic za darmo !!! Za wszystko co jest "za darmo" płacimy my.
 1  
Ludzie chcą internet za darmo ale ja się pytam dlaczego ma być za darmo chleb też macie za darmo? ja nie chce nic za darmo chcę zarobić i zapłacić. Daliby ludziom normalnie zarobić to by wszystko w tym kraju grało.
 3