Łukasz Szewczyk24.10.2012 (16:24)14 komentarzy

Orange: Mniej abonentów Neostrady, więcej użytkowników TV i pakietów "n"

W trzecim kwartale 2012 roku stacjonarna część Orange Polska (Grupa TP) notuje wzrost liczby użytkowników telewizji, w tym płatnych pakietów "n" oraz pakietów typu triple play. Wciąż spada natomiast liczba abonentów telefonii stacjonarnej oraz internetowej usługi Neostrada.
Na koniec trzeciego kwartału 2012 roku z telefonii stacjonarnej TP korzystało 5,195 mln abonentów (spadek o 131 tys. w porównaniu z poprzednim kwartałem oraz spadek o 680 tys. w ujęciu rocznym). Dodatkowo 1,518 mln (spadek o 21 tys.) stanową linie działające w ramach WLR, czyli abonament konkurencyjnych operatorów świadczony na łączach TP.Z kolei z usług internetowych na liniach Grupy TP korzystało 2,338 mln użytkowników[/b (spadek o 4 tys.). Do tego należy doliczyć także 356 tys. (spadek o 11 tys.) linii działających w ramach BSA, czyli internetowy abonament konkurencyjnych operatorów oferowany na łączach TP oraz 187 tys. (wzrost o 3 tys.) linii LLU. Liczba użytkowników Internetu ADSL (usługa Neostrada w tym PTK na bazie BSA) na koniec września 2012 roku wyniosła 2,134 mln (spadek o 12 tys.). Z telefonii internetowej (VoIP jako linia główna) korzysta już 264 tys. użytkowników (wzrost o 55 tys.)Operator coraz lepiej radzi sobie z usługami telewizyjnymi. Na koniec trzeciego kwartału 2012 roku z telewizji internetowej (IPTV) korzystało 116 tys. abonentów (wzrost o 2 tys. abonentów), a z platformy satelitarnej - 578 tys. użytkowników (wzrost o 16 tys.). Łącznie z usług telewizyjnych TP korzysta 695 tys. użytkowników (wzrost o 18 tys. użytkowników). Z płatnych usług telewizyjnych w TP korzysta 144 tys. abonentów (wzrost o 2 tys.), w tym 69 tys. abonentów pakietów "n" (wzrost o 12 tys.) Z pakietu trzech usług (TV+BB+VoIP) korzysta 151 tys. abonentów (wzrost o 40 tys.).Przychody z usług telefonii stacjonarnej po trzech kwartałach 2012 roku wyniosły 5,846 mld zł i były mniejsze o 33 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Komentarze (1 - 10 z 14)

No fakt, enka wprowadziła promocję z mobilnym internetem orange. Choć ostatnio wprowadza wiele ofert, ciekawa jest też opcja komfort HD
 1  
Faktycznie, dobrze się sprzedaje Funpack (VoIP, telewizja IPTV i internet) jak wiecznie dzwonią ci upierdliwi konsultanci i wciskają swoją zajebistą ofertę dla "stałych klientów". Konsultanci nie mają żadnych skrupułów wobec osób nie znających ich oferty. Ostatnio mojej ciotce wcisnęli Funpack HD i zastanawiała się dlaczego jej telefon stacjonarny nie działa. Pani telemarketerka tak ją zakręciła, że nie wiedziała, że będzie miała telefonię internetową. Dlatego apeluję do wszystkich, żeby ostrzegali swoich znajomych, szczególnie tych mniej znających się na nowych technologiach o tym, że większość konsultantów to zwykli oszuści i naciągacze. Z takimi osobami w ogóle się nie powinno rozmawiać tylko od razu odkładać słuchawkę telefoniczną!
 0  
Przedłużenie umowy na FunPack zajeło TP w moim przypadku 1.5 miesiąca, za telewizje pakiet bezpłatny jest opłata wliczona w funpack ktora wynosi jakoś niecałe 15 zł i jest to opisane w regulaminie (pakiet kanałów bezpłatnych) i do tego możemy dokupić sobie pakiety N (w zwykłej promocji) czyli w efekcie płacimy wiecej niż gdybyśmy kupowali normalnie w salonie Nki. Mało tego jeżeli kupujemy w salonie Nki to dostajemy obecnie za darmo internet mobilny Orange heheheh czyli Nka ma lepsze promocje niż Orange i zarabia jeszcze na Orange, a Orange ma coraz mniej Klientów za swoje podejście, a pakietów płatnej TV mają tylko 69 tys czyli tyle co kot napłakał, dali takie promocje na stacjonarki że wszyscy uciekają, mają opłatę za utrzymanie łacza we wszystko wliczoną, a kabli nie wymieniają starych uszkodzonych. Spaki, cały czas spaki, aż kiedyś ich ktoś przejmie i tyle.
 1  
king995, czytanie ze zrozumieniem nie boli. N-ka z internetem kosztuje 59 zł przez pierwszy rok, potem 99 zł/msc. To ma być tanio?
 0  
Też ucieknę od neostrady. Przecież Netia ma o niebo lepszą ofertę. Za 45 zł pełna moc łącza, a w tp nie dość że drożej to jeszcze wolniej. Do tej pory za te 10 zł różnicy to sobie brałem urządzenie hp do neo, Teraz bez drukarki to z nimi więcej nie zostanę. Przerwy w necie i tak mam i tak, to chociaż jak będzie to szybszy i tańszy. Razem z telefonem stacjonarnym się przeniosę oczywiście do Netii. Rok czy dwa to nie koniec świata, a przynajmniej sam będę mógł sobie wyrobić zdanie o Netii i do tego pokażę żabojadom gdzie mam ich ofertę, co im się na pewno przyda. Myślą, że ludzie są na nich skazani.
 1  
Ja mam od nich pakiet N Witaj HD i jestem zadowolony! Na pewno podpisze nową umowę na mój fan pack.
 1  
Dopóki nie zniosą opłaty za utrzymanie łacza bedzie im dalej ubywało. Neostrada jest za droga w porównaniu z innymi. Np.w Netii nie ma opłaty za utrzymanie łacza na linii własnej operatora - płaci się za sam internet.
 6  
też jestem za zniesieniem opłaty za utrzymanie łącza - to opłata mnie powstrzymuje przed zakupem neo
 2  
a ja chcę neo i voip i tv a ONI NIE CHCĄ , bo mam O FREEDOM ktoś wie jak to obejść ??????????
 0  
[email protected] marka jest Orange, ale pod nią są dwie firmy (Orange i TP) i teraz jeżeli miałeś stacjonarny telefon i internet Orange Freedom to nie jest tak łatwo przejść do FunPacka HD (TP) bo musisz poczekać do zakończenia umowy Orange Freedom, wypowiedzieć ją i zlozyc nowe zamówienie na FunPack HD, procedury ich przerastają, marka jedna, ale zasady jak za PRL.
 0