Łukasz Szewczyk26.10.2012 (10:13)4 komentarze

Apple: Wzrost zysku, kwartalny spadek sprzedaży tabletów

Firma Apple zaprezentowała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał. W ujęciu rocznym spółka notuje wzrost sprzedaży swoich głównych produktów, jednak w trzecim kwartale Apple zanotowało spadek sprzedaży iPadów.
Apple: Wzrost zysku, kwartalny spadek sprzedaży tabletów
Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2012 roku. W tym okresie firma Apple zanotowała przychody na poziomie 36 mld dol. (wzrost o 27,2 proc. w ujęciu rocznym) oraz zysk netto na poziomie 8,2 mld dol (wzrost o 24,2 proc.)

Przedstawiono także dane sprzedaży głównych produktów firmy. W trzecim kwartale 2012 roku sprzedano 26,9 mln smartfonów iPhone (wzrost o 58 proc. w ujęciu rocznym), z kolei sprzedaż iPadów wyniosła 14 mln sztuk (wzrost o 26 proc.). W trzecim kwartale spółka sprzedała także 4,9 mln komputerów Mac (wzrost o 1 proc.) oraz 5,3 mln iPodów (spadek o 19 proc.).
Warto podkreślić, że w trzecim kwartale zanotowano spadek sprzedaży tabletów iPad w porównaniu do drugiego kwartału, w którym sprzedano 17 mln sztuk.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Chyba jakiś błąd wdarł się do tekstu, bo nie jest możliwe aby PLAY sprzedał aż 26,9 MILIONÓW sztuk iPhona !!!!
 4  
Adam S-ty też masz jakiś "błąd".Gdzie w artykule jest mowa o PLAY baranie jeden !!!!
 7  
A gdzieś Ty o Play przeczytał? ;] Chociaż oni samych fraudów i churnów mają więc to bardzo możliwe hehehe :D
 1  
Dziwne. Ja od 3 tygodni czekam na Iphone'a 5 w ORANGE i nie ma. niewiadomo kiedy będzie.MASAKRA. Wogóle firma nie przygotowana. Ile klientów stracili.
 1