Łukasz Szewczyk07.11.2012 (9:40)8 komentarzy

Rusza nowy e-operator Muff.pl. 6 gr za minutę połączenia z komórkami

Na polski rynek telekomunikacyjny wchodzi Muff.pl - nowy operator telefoniczny, który wykorzystuje potencjał Internetu w codziennej komunikacji. Operator zapewnia połączenia telefoniczne zarówno za pośrednictwem smartfonu i tabletu, laptopa, komputera stacjonarnego, jak i aparatu telefonicznego.
Z badań przeprowadzonych w grudniu 2011 roku na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że prawie 80% respondentów negatywnie ocenia poziom obecnie oferowanych przez operatorów telekomunikacyjnych cen. Dodatkowo dla aż 95% ankietowanych oferta cenowa na rynku oraz promocje i rabaty są głównymi kryteriami branymi pod uwagę przy wyborze nowej usługi. W odpowiedzi na te oczekiwania powstała marka muff, która pozwala swoim użytkownikom na darmowe rozmowy wewnątrz sieci bez konieczności opłat abonamentowych. Oferuje również wyjątkowo niskie ceny rozmowy na telefony stacjonarne i komórkowe.
25-minutowa rozmowa z telefonem stacjonarnym w sieci Orange (ex TP) wiąże się z wydatkiem raptem 1 zł, natomiast 1 minuta połączenia na telefon komórkowy w Kanadzie to jedynie 6 gr. Muff został stworzony w oparciu o analizę potrzeb użytkowników telefonii stacjonarnej i komórkowej, którzy nie są zadowoleni z wysokich kosztów abonamentu, opłat roamingowych, obowiązkowych minut w pakiecie i narzekają na nieprzewidziane opłaty na koniec miesiąca - przekonuje Robert Sababady, szef projektu muff
Dzięki możliwościom jakie daje Internet, muff eliminuje wszystkie te ograniczenia, zapewniając dodatkowo: pełną kontrolę wydatków, niskie koszty rozmów z dowolnego miejsca bez ukrytych opłat, możliwość zakupu indywidualnego numeru stacjonarnego (opłata miesięczna 1 zł), którym można się posługiwać, korzystając z odpowiedniej aplikacji w laptopie czy na smartfonie i tablecie - wszędzie tam, gdzie jest on potrzebny. Oferta muff obejmuje także sprzedaż aparatów cyfrowych, które z powodzeniem zastępują tradycyjny telefon stacjonarny.Użytkownik muff może wybierać, czy łączy się przez telefon komórkowy i tablet (specjalna aplikacja mobilna dla systemu Android), laptopa, czy telefon stacjonarny (oferta telefonów wykorzystujących protokół IP). Aplikacja muff powstała z myślą o wszystkich użytkownikach urządzeń mobilnych, którzy za pomocą Wi-Fi mają stały dostęp do Internetu i chcą m.in. bez opłat roamingowych rozmawiać z bliskimi rozsianymi po całym świecie.
Nie ma znaczenia czy dzwonisz na komórkę do cioci z Kanady, czy rozmawiasz z przyjacielem z Hiszpanii. Opłaty są tak samo niskie, jak przy połączeniach w Polsce. Oferta nie zawiera żadnych ukrytych kosztów oraz opłat - korzystając z bezpłatnego Internetu płacisz tylko za zrealizowane minuty połączenia. Wystarczą 3 ruchy palcem na smartfonie, by rozmawiać za grosze. - przekonuje Robert Sababady
Muff to usługa telefonii internetowej dla klientów indywidualnych stworzona przez grupę telekomunikacyjną LoVo. Dotychczas Grupa LoVo koncentrowała się przede wszystkim na usługach dla biznesu oraz operatorów i resellerów telekomunikacyjnych. Jest to jedna z niewielu sieci telekomunikacyjnych specjalizujących się w profesjonalnych usługach dla rynku hurtowego. Dzięki wykorzystaniu potencjału Grupy LoVo oraz jej wieloletnich doświadczeń na rynku telekomunikacyjnym, muff jest w stanie zapewnić najwyższą jakość połączeń, przy zachowaniu niskich cen dla klientów indywidualnych.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Czyli kolejny zwykły VoIP :)
 1  
Dokładnie:)
 0  
ciekawe jaki daja numer , by dzwonic
 1  
Ciekawa propozycja, ja napewno skorzystam.
 4  
numer płatny 12 zł/rok (opłata miesięczna),brak możliwości wyboru np strefy 32
 3  
Mam taniej bo po 5 gr do USA i Kanady a stałki w Polsce 7 gr do wszystkich. PLFON.
 3  
Ja mam w komórce skonfigurowanych dwóch operatorów voip: freeconet i ostatnio (z ciekawości) telefongg. Oba działają, a wczoraj mogłem dzięki temu zadzwonić np. do Indii za 7gr/min. Żadna mi to więc nowość ta nowa firma :-)
 1  
Niestety żadnych usług dodatkowych nie widzę, typu: wirtualny fax, telekonferencje czy wirtualne centrale. W Halonet i u kilku innych operatorów jest to wszystko... a ceny bardzo podobne.
 1