Łukasz Szewczyk13.11.2012 (23:46)1 komentarz

Polski antywirus ujawnia swoje plany, chce podbić USA

Spółka FileMedic, polski producent oprogramowania antywirusowego, ujawnia plany biznesowe na rok 2013 oraz strategię rozwoju programu FileMedic Antivirus. Polski antywirus ma wejść na rynki zagraniczne Wielkiej Brytanii i USA już w przyszłym roku.
FileMedic grafika
W lipcu 2012 roku Spółka FileMedic wprowadziła na rynek swój flagowy produkt FileMedic Antivirus 2012. Obecnie firma kontynuuje prace nad stałym rozwojem programu oraz wdrażaniem kolejnych jego funkcjonalności. Oprócz ulepszania systemu antywirusowego, FileMedic prowadzi prace nad rozwiązaniem dla operatorów hostingowych i ISP, w postaci wysokowydajnego systemu skanującego SMTP. Ponadto, zdecydowano się na odejście od standardowej numeracji w nazwie programu, związanej z rokiem jego wydania. Po odnowieniu kończącej się licencji FileMedic Antivirus będzie pobierał automatycznie najnowsze aktualizacje, bez konieczności instalowania wersji programu na kolejny rok.
Doszliśmy do wniosku, że coroczna zmiana daty przy programie i konieczność instalowania najnowszej wersji przez użytkowników są zbędne. Zastąpimy prace przygotowawcze do wersji 2013 stałym wdrażaniem nowych funkcjonalności i rzeczywistym ulepszaniem programu, który zapewni ciągłe bezpieczeństwo jego użytkownikom - powiedział Piotr Nowak, Prezes FileMedic
FileMedic przedstawia również plany wejścia programu na rynki zagraniczne. Zgodnie z założeniami, już w drugim kwartale 2013 roku produkt będzie dostępny za pośrednictwem strony internetowej w wersji angielskiej, a jego promocja oraz sprzedaż poprzez zagraniczne oddziały Spółki rozpocznie się w Wielkiej Brytanii oraz USA.
Wprowadzenie polskiego antywirusa na rynki zagraniczne będzie dużym krokiem naprzód w rozwoju rodzimego rynku IT. Jesteśmy przekonani, że produkt, którym dysponujemy i który stale rozwijamy, stanie się realną konkurencją dla funkcjonujących już na rynkach zachodnich programów. Naszym atutem w konfrontacji z producentami, którzy funkcjonują już na światowym rynku IT jest przede wszystkim niekorporacyjne podejście do rozwoju oprogramowania. Pozwala nam to na błyskawiczne wprowadzanie nowych modyfikacji, ponieważ omijamy niepotrzebne procedury decyzyjne, które hamują proces szybkiego reagowania na zmiany trendów i najnowsze zagrożenia - podkreśla Piotr Nowak
FileMedic Antivirus to kompleksowy pakiet bezpieczeństwa, zapewniający stałą ochronę komputera w czasie rzeczywistym. Program stworzyła międzynarodowa grupa specjalistów, którzy realizowali wiele projektów z zakresu bezpieczeństwa IT. Oferta FileMedic skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i małych i dużych przedsiębiorstw oraz instytucji administracji publicznej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Podbić Amerykę? Czy to trochę nie za szybko na to wszystko? Powinni najpierw rozkręcić się na Polskim rynku, zanim zaatakują zagraniczny. W każdym razie życzę im jak najlepiej i liczę na dalszy rozwój tego antywirusa.
 0