Łukasz Szewczyk16.01.2013 (15:25)3 komentarze

T-Mobile: Nowa oferta internetu Blueconnect. Limity do 35 GB

W poniedziałek (21 stycznia 2013 roku) komórkowa sieć T-Mobile wprowadza nowe oferty internetu mobilnego Blueconnect. Operator oferuje limity do 35 GB danych, oferty z ratami za sprzęt oraz maksymalnie dwuletnie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych
T-Mobile: Nowa oferta internetu Blueconnect. Limity do 35 GB
Jak informuje operator, w nowej ofercie klienci będą mogli podpisywać umowy na świadczenie usług mobilnego internetu obowiązujące przez 24 miesiące, natomiast decydując się dodatkowo na zakup tabletu czy laptopa, abonent niezależnie może spłacać zakup urządzenia przez okres nawet do 48 miesięcy. W całym tym okresie T-Mobile zobowiązuje się do zachowania jednakowej stawki miesięcznego abonamentu zarówno przez dwa lata trwania umowy na usługę, jak i przez kolejne miesiące spłacania rat za urządzenie. Abonenci, którym zależy na spłaceniu rat za urządzenie w okresie dwóch lat, czyli w czasie pokrywającym się z trwaniem umowy abonamentowej, mogą nadal korzystać z takiego rozwiązania. W nowej ofercie dostępne będą między innymi tablet Huawei MediaPad 7 Lite z opłatą przy podpisaniu umowy w wysokości 1 zł, w abonamencie od 39,90 zł miesięcznie, tablet Samsung Galaxy Tab 10.1, a także najnowszy iPad Mini. Dla chcących zakupić laptopa, T-Mobile zaproponuje Lenovo B570e z procesorem Intel Pentium B950, 2,1 GHz lub cienkiego Samsunga 535U3C.Nowością w ofercie T-Mobile z modemem jest Taryfa blueconnect 89 z abonamentem 89,90 zł miesięcznie, której użytkownicy będą mieć do dyspozycji 35 GB limitu danych. Zastąpi ona taryfę blueconnect79, która zapewniała 16GB.
T-Mobile

Komentarze (1 - 3 z 3)

"Operator oferuje maksymalnie dwuletnie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych"

... to akurat wymusiła ustawa, która pewnie wchodzi w życie na dniach (podpisana przez Komorowskiego i mająca być opublikowana w Dzienniku Ustaw).
ŻADEN operator telekomunikacyjny w Polsce nie może wciskać umów dłuższych niż na 24 miesiące.
Ani na telefony, ani na internet, ani na TV.
 2  
Kolejny martwy przepis. Operator może tak skonstruować ofertę cenową, aby oferta 24 miesięczna była mało atrakcyjna, a tym samym większość użytkowników będzie de facto zmuszona wybrać ofertę 36 miesięczną. Sposobem walki z takim zjawiskiem byłby ustawowy ZAKAZ oferowaniu umów dłuższych, niż 24 miesiące.
 6  
Co komu przeszkadzają umowy dłuższe niż 24m? Przecież nie było i nie ma obowiązku podpisywania takich umów, więc w czym problem?
@ RJG -> o jakiej walce i z czym/kim piszesz? Czy przystawiał Ci ktoś kiedyś pistolet do głowy i kazał cokolwiek podpisać? Sprawa jest prosta: jeśli kogoś stać na tablet za 2k to go kupuje w MM czy sklepie internetowym. Inni biorą oferty u operatorów, gdzie w cenie abonamentu za usługę mają wpisane raty za sprzęt. Czy widzisz w tym jakiś podstęp? Mało to ludzi kupuje pralki, telewizory, lodówki na raty? I nikt nie skomle przy kasie, że będzie płacił raty przez 5 lat za telewizor, którego następca wyjdzie za pół roku.
Natomiast w przypadku telekomów jakieś niezrozumiały ferment powstaje.
Prosta zasada "volenti non fit iniuria" powinna zamknąć każdą dyskusję na temat długości umów. Chcę - podpisuję. Nie chcę - nie podpisuję.
 1