Łukasz Szewczyk16.01.2013 (15:25)3

T-Mobile: Nowa oferta internetu Blueconnect. Limity do 35 GB

W poniedziałek (21 stycznia 2013 roku) komórkowa sieć T-Mobile wprowadza nowe oferty internetu mobilnego Blueconnect. Operator oferuje limity do 35 GB danych, oferty z ratami za sprzęt oraz maksymalnie dwuletnie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 3 z 3)

"Operator oferuje maksymalnie dwuletnie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych"

... to akurat wymusiła ustawa, która pewnie wchodzi w życie na dniach (podpisana przez Komorowskiego i mająca być opublikowana w Dzienniku Ustaw).
ŻADEN operator telekomunikacyjny w Polsce nie może wciskać umów dłuższych niż na 24 miesiące.
Ani na telefony, ani na internet, ani na TV.
 2  
Kolejny martwy przepis. Operator może tak skonstruować ofertę cenową, aby oferta 24 miesięczna była mało atrakcyjna, a tym samym większość użytkowników będzie de facto zmuszona wybrać ofertę 36 miesięczną. Sposobem walki z takim zjawiskiem byłby ustawowy ZAKAZ oferowaniu umów dłuższych, niż 24 miesiące.
 6  
Co komu przeszkadzają umowy dłuższe niż 24m? Przecież nie było i nie ma obowiązku podpisywania takich umów, więc w czym problem?
@ RJG -> o jakiej walce i z czym/kim piszesz? Czy przystawiał Ci ktoś kiedyś pistolet do głowy i kazał cokolwiek podpisać? Sprawa jest prosta: jeśli kogoś stać na tablet za 2k to go kupuje w MM czy sklepie internetowym. Inni biorą oferty u operatorów, gdzie w cenie abonamentu za usługę mają wpisane raty za sprzęt. Czy widzisz w tym jakiś podstęp? Mało to ludzi kupuje pralki, telewizory, lodówki na raty? I nikt nie skomle przy kasie, że będzie płacił raty przez 5 lat za telewizor, którego następca wyjdzie za pół roku.
Natomiast w przypadku telekomów jakieś niezrozumiały ferment powstaje.
Prosta zasada "volenti non fit iniuria" powinna zamknąć każdą dyskusję na temat długości umów. Chcę - podpisuję. Nie chcę - nie podpisuję.
 1