Łukasz Szewczyk05.09.2013 (17:36)4

Tablet zamiast podręcznika? W Małopolsce rusza Cyfrowa Klasa

Nowe technologie coraz odważniej wkraczają do polskich szkół. Wraz z nowym rokiem szkolnym w Małopolsce ruszyła pierwsza Cyfrowa Klasa. Czy multimedialne tablety zastąpią papierowe podręczniki?

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 4 z 4)

Mam nadzieję, że jednak nauka pisania (ołówkiem czy długopisem) i czytania normalnych książek i gazet nie zostanie całkowicie wyeliminowana. Kontakt z żywą książką, dotyk, zapach druku - to efekty zmysłów, których nie da tablet.
 2  
Ech szczypan to nie o to chidzi. Po prostu firmy produkujące te urządzenia tak jak kiedyś Nestle przekonują na skalę globalną, o tym, że to jest najlepsze dla młodych ludzi. A potem wejdzie inna firma i powie, że te tablety są be, bo wytwarzają pole magnetyczne, a ich nie itd...
 3  
Robi się z młodych ludzi tłumoków już na starcie. Zamiast napisać literę, łatwiej w nią kliknąć. Po co się wysilać, skoro komputer zrobi sam 90% roboty.
Malować też będą w paincie na tablecie zamiast farbą na kartonie.

Edukacja idzie w bardzo złą stronę niestety. Mnie to nie dotyczy, bo wykształciłem się na kilkudziesięciu kilogramach książek i zeszytów. Ale strach pomyśleć, co będzie za pół wieku.
 4  
No pewnie, lepiej aby zamiast jednego tableta dzieciaki dalej dźwigały ciężkie tornistry wypełnione po brzegi makulaturą którą w kolejnym roku trzeba będzie zastępować inną makulaturą aż im się kręgosłupy pokrzywią i stworzymy społeczeństwo paralityków. Ważne aby wydawcy mieli kupę kasy ze sprzedaży różnych wersji swoich cegieł!!!
Uważam, że pomysł zastąpienia podręczników tabletami jest genialny!! Oby tylko się jak najszybciej upowszechnił w całej Polsce.
 0