Łukasz Szewczyk21.06.2014 (18:30)4 komentarze

TP-Link rozszerza ofertę urządzeń w standardzie 802.11ac

W ofercie TP-LINK pojawiły się trzy nowe urządzenia zgodne z najnowszym standardem transmisji bezprzewodowej 802.11ac - router z wbudowanym modem ADSL2+ Archer D7, router Archer C2 oraz dwupasmowa karta bezprzewodowa Archer T4U, wykorzystującą interfejs USB 3.0.
Archer D7
Archer D7
Urządzenie Archer D7 wyposażone jest m.in. w wbudowany modem ADSL2+, dwa moduły radiowe pracujące w zakresie 2,4 oraz 5 GHz, cztery gigabitowe porty LAN, trzy dwupasmowe anteny o wysokim uzysku oraz dwa porty USB. Konfiguracja taka, w połączeniu z wsparciem dla standardu 802.11ac, umożliwia zestawienie bardzo szybkiej sieci bezprzewodowej umożliwiającej przesyłanie danych z sumaryczną prędkością do 1750 Mb/s. Router wyposażony jest w uniwersalny port LAN/WAN, co pozwala użytkownikom na korzystanie z różnorodnych łącz internetowych, takich jak łącza ADSL, modem kablowy lub modem światłowodowy. Dodatkowym atutem D7 są dwa porty USB 2.0, za pomocą których udostępnimy w sieci drukarkę i zasoby zapisane na zewnętrznej pamięci masowej. Archer D7 oferuje także dostęp do wielu przydatnych funkcji i opcji, w tym automatycznego wykrywania prawidłowego typu połączenia, tworzenia sieci bezprzewodowej dla gości, serwera FTP oraz serwera druku. Urządzenie jest również zgodne z najnowszym protokołem IPv6. Dzięki szerokim możliwościom Archer D7 doskonale sprawdzi się jako centrum zarządzania siecią w domu lub małej firmie.
Archer C2
Archer C2
Kolejna propozycja TP-LINK to Archer C2 - uniwersalny router, który umożliwia jednoczesne zestawienie dwóch sieci bezprzewodowych pracujących w pasmach 2,4 oraz 5 GHz. Rozwiązanie takie, w połączeniu z wsparciem dla standardu 802.11ac, pozwala na zbudowanie bardzo szybkiej sieci Wi-Fi w domu lub małym biurze. Łączna przepustowość Archer C2 oferowana w trybie bezprzewodowym to 733 Mb/s. Ponadto router TP-LINK wyposażony jest również w pięć gigabitowych portów Ethernet (cztery LAN oraz jeden WAN), co gwarantuje niezwykle wydajne połączenia w ramach sieci przewodowej. Plusem Archer C2 jest port USB, umożliwiający podłączenie i udostępnienie w sieci lokalnej drukarki lub plików zapisanych na zewnętrznej pamięci masowej.

Archer T4U
Archer T4U
Ostatnią z nowości TP-LINK, debiutujących na polskim rynku, jest bezprzewodowa karta sieciowa Archer T4U z interfejsem USB 3.0. Model ten, podobnie jak routery D7 i C2, oferuje zgodność ze standardem 802.11ac oraz umożliwia przesyłanie danych w dwóch pasmach - 2,4 oraz 5 GHz. Ponadto w zestawie, oprócz samej karty znajdziemy także przedłużacz USB 3.0 o długości 1 metra. Pozwala to na umieszczenie karty w pewnej odległości od komputera w celu ewentualnej poprawy jakości połączenia bezprzewodowego.

Routery Archer D7 i Archer C2 oraz karta sieciowa Archer T4U dostępne są w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 599 zł, 269 zł oraz 199 zł. Objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Najlepszym urządzeniem w technologii WIRELESS AC jest bezkonkurencyjnie Linksys WRT1900AC następnie Asus RT-AC68... A dalej to już tylko zabawki...
 1  
Przy ADSL 2+ prędkości WiFi 1750 Mb/s jest bardzo potrzebna.... (24Mb/s w warunkach idealnych)
 0  
Najlepszym urządzeniem w technologii WIRELESS AC jest bezkonkurencyjnie Linksys WRT1900AC następnie Asus RT-AC68... A dalej to już tylko zabawki...
Kolega niech zauważy że TP-Link to firma produkująca budżetówki, dla kogoś kto chce przede wszystkim mieć internet i nie obchodzi go cała otoczka itd. cena odgrywa zasadniczą rolę, też mogę napisać że jedne z najlepszych mysz komputerowych robi Razor, a jednak urządzenia A4Techa schodzą wyśmienicie. Tym bardziej w naszym kraju gdzie każdą złotówkę ogląda się 2 razy dlatego wszystkim polecam routery TP-Linka bo w niskiej cenie nie dostaną czegoś jakościowo mega lepszego niż ich urządzenia, dopiero tym szukającym czegoś "solidniejszego" i mają głębszą kieszeń pokazuje coś innego.
 1  
Reekinek


Oczywiście nie mam nic do TP-Linka... Do domu urządzenie wyśmienite...

We wpisie wyżej miałem na myśli urządzenie które dobrze będzie się sprawować w małej lokalnej lub średniej firmie...
 1