Łukasz Szewczyk31.03.2016 (13:50)5

Słupsk pracuje nad ponadmiejską ideą smart city

Słupsk chce budować nie tylko inteligentne miasto, lecz także inteligentny region. W ramach tego procesu zamierza integrować komunikację publiczną z innymi gminami. Planowana wspólna karta miejska ma ułatwiać zarówno komunikację w regionie i zakup biletów, jak i dostęp do urzędów, służby zdrowia i kultury.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 5 z 5)

"Idea smart city to dla miast konieczność, przede wszystkim ze względu na dynamicznie rosnącą liczbę mieszkańców."
Polsce ten problem nie grozi przez najbliższe lata, więc nie wiem o co to halo.
 2  
chciałbym,żeby prezydentem mojego miasta był Gej. Dlaczego? Dlatego,że byłoby to drugie najważniejsze miasto w Polsce!!!

To nie szydera piszę poważnie!! Słupsk świetnie się rozwija - ma świetną reklamę właśnie z powodu posiadanie prezydenta o takiej orientacji. Geje na prezydentów !!! By żyło się lepiej WSZYSTKIM ;D
 0  
@JohnyB: częściowo to prawda, miasto to jest częściej pokazywane w tv za sprawą jego prezydenta, tylko nie wiem czy o taką reklamę chodzi mieszkańcom.
Najczęściej pojawiają się materiały, że prezydentem jest gej lub, że zakazał np. wjazdu na teren miasta dla cyrków ze zwierzętami. A zatem ulubieniec lewicy.
Tylko co z tego skoro w gospodarce czy w ekonomiczno-inwestycyjnym rozwoju miasta jest cisza.
Liberalne obyczajowo media skupiają na nim uwagę ze względu, że jest gejem i wyznaje poglądy skrajnie lewicowe. A to jak zarządza miastem nie ma już dla nich żadnego znaczenia.
 1  
Gratulacje Panie Robercie. Tylko pozazdrościć takiego prezydenta. Czas pomyśleć nad paradami gejów i lesbijek. Skoro Słupsk tak bardzo jest europejski to może dobrze by było przeciwstawić się temu katolickiemu betonowi i zrobić w Słupsku taką imprezę na skalę nie tylko Polską ale europejską. Głęboko w to wierzymy.
 8  
Dlaczego my, Polacy, wciąż mamy problem z innymi niż heteroseksualna orientacjami seksualnymi w życiu publicznym? Pod artykułem 10 komentarzy, ale tak naprawdę żaden nie wniósł nic do tematu Smart City, zdążył natomiast przewinąć się szeroki wachlarz inwektyw.

Idea wspólnych biletów między miastami jest jak najbardziej OK, sam w łódzkiem korzystam z Biletu Aglomeracyjnego i jako studentowi bardzo ułatwia mi to życie.
 2