Łukasz Szewczyk14.11.2016 (7:38)1 komentarz

Jest już aktualizacja Xbox Live. Nowe funkcje dla graczy

Dla użytkowników sieci Xbox Live dostępna jest już aktualizacja systemowa dla konsoli Xbox One, systemu Windows 10 oraz platformy mobilnej iOS i Android. Użytkownicy zyskają dostęp do wielu nowych funkcji.
Xbox Live
Wśród najważniejszych funkcji dostępnych w aktualizacji systemowej Xbox Live na konsolach Xbox One i w aplikacji Xbox znalazły się m.in. Kluby Xbox Live.. Kluby są grupami tworzonymi i zarządzanymi przez graczy, które pomogą poznać znajomych, którzy lubią te same gry. Każdy może się przyłączyć lub stworzyć klub, i prawdopodobnie w Xbox Live będzie można znaleźć kluby o prawie każdej tematyce. Jako członek klubu, gracz może tworzyć grupy, grać w gry, zakładać sesje i łatwo komunikować się za pomocą głosu i rozmów tekstowych na konsoli Xbox One i aplikacji Xbox w systemie Windows 10, iOS i Android. Można wyszukiwać kluby (lub tworzyć własne) w zakładce Społeczność na Xbox One i sekcji kluby w innych urządzeniach, a kluby związane z grą będą widoczne w wyszukiwaniu. Administrator klubu będzie mieć do dyspozycji narzędzia, aby zapewnić, żeby wszyscy się bawili i pomóc stworzyć żyjące i zintegrowane środowisko graczy.

Kolejną nową funkcją jest także poszukiwanie grupy w Xbox Live. dla użytkowników, którzy potrzebują więcej graczy. W tym celu należy otworzyć przewodnik i wejść do obszaru Grupy, aby rozpocząć zdarzenie Poszukuje grupy. Użytkownik może przeglądać lub publikować własne ogłoszenia, aby znaleźć innych graczy, którzy chcą osiągnąć takie same cele. Można grać od razu lub zaproponować przyszłą datę i czas rozgrywki. Można użyć funkcji LFG, aby umożliwić wypełnianie codziennych zadań i zdobywanie osiągnięć lub grać razem. Będzie można dodawać pewne wymagania, aby upewnić się, że znaleźliśmy odpowiednich graczy. Można określić tytuł gry, tryb gry, język, liczbę potrzebnych graczy, zasady oraz wszelkie inne wymagania w grze, takie jak poziom zaawansowania. Gracze mogą przeglądać otwarte ogłoszenia i poprosić, aby dołączyć do tych, które ich interesują. Gospodarz grupy wybiera z listy graczy, którzy wyrazili zainteresowanie, a gdy grupa jest pełna lub gospodarz jest gotowy, może szybko dodać osoby do grupy i zacząć grać. Można nawet utworzyć ogłoszenia LFG dla przyszłych sesji grania. Na przykład, jeśli jesteś w drodze do domu i chcesz zaplanować rozgrywkę na wieczór, możesz skonfigurować wszystko z telefonu.

Z kolei Rzadkie osiągnięcia pozwalają sprawdzić, jak unikalne są osiągnięcia poszczególnych graczy w danej grze. Gdy użytkownik zdobędzie rzadkie osiągnięcie, dostanie specjalną ikonę powiadamiania i diamentową odznakę.

Wprowadzono także Wiadomości grupowe w Xbox Live., które pozwalają koordynować komunikację i pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i innymi graczami, wysyłając pojedynczą wiadomość grupową dla wszystkich w jednej rozmowie. Można również dodawać osoby do grupy i dynamicznie zmieniać temat rozmowy. Funkcja działa na konsolach Xbox One i w aplikacji Xbox w systemie Windows 10, oraz na urządzeniach iOS i Android. Aby ułatwić pisanie wiadomości jeszcze szybciej na Xbox One, dodaliśmy nową funkcje podpowiadania tekstu w słowniku. Wprowadzone zostały też symbole emoji.

Przypomnijmy, że Xbox Live to usługa online dla konsoli Xbox oferująca dostęp do bazy gier, programów telewizyjnych i rozrywkowych, sportu oraz muzyki, jak również umożliwiająca dzielenie się treściami z rodziną i przyjaciółmi. Członkostwo w Xbox Live oferuje również możliwość gry sieciowej ze znajomymi z całego świata, korzystanie ze zniżek na zakupy gier i dodatków w wersji cyfrowej oraz wcześniejszy dostęp do materiałów z gier. Xbox Live to społeczność graczy na świecie, skupiająca ponad 50 milionów użytkowników w 41 krajach.

Komentarze (1 - 1 z 1)

A jakieś nowości dla kogoś powyżej 14 lat?
 0