Łukasz Szewczyk20.04.2017 (16:59)brak komentarzy

Powstała pierwsza w Polsce hala rozrywki w wirtualnej rzeczywistości

MagicVR.co, spółka portfelowa notowanego na NewConnect butiku inwestycyjnego Tech Invest Group, otworzy na początku maja pierwszą w Polsce i jedną z nowocześniejszych na świecie hal rozrywki. Oferowane będą tam rozgrywki prowadzone w wirtualnej rzeczywistości.
MagicVR.co prowadzi działalność w dwóch obszarach - produkcji i dystrybucji gier w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz rozwoju innowacyjnego formatu hal do rozrywki z wykorzystaniem technologii VR. Pierwsza hala zostanie otwarta 5 maja we Wrocławiu. Gracze będą mogli zagrać w premierową produkcję studia - "Zombie VR Squad".
- Już wkrótce gracze we Wrocławiu będą mogli doznać zupełnie nowej rozrywki dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Udostępnimy im nasze własne produkcje, pierwsza to shooter w klimacie zombie, jednak sukcesywnie będziemy dodawać nowe tytuły. Obecnie jesteśmy w trakcie produkcji kolejnych gier, które w tym roku zostaną zaoferowane graczom we wrocławskiej hali, a następnie szerokiemu gronu odbiorców poprzez globalną dystrybucję na platformach Steam i Oculus - powiedział Kamil Klimas, prezes MagicVR.co.

Hala MagicVR / Fot. materiały prasowe
Hala we Wrocławiu to jedna z niewielu tego typu na świecie. Oferuje ponad 400 m kw. miejsca na prowadzenie rozgrywek w trybie multiplayer, dzięki czemu gracze będą mogli ze sobą zarówno współpracować, jak i rywalizować. Docelowo w rozgrywce będzie mogło uczestniczyć aż 8 graczy jednocześnie. Korzystać będą z najnowszego sprzętu HTC VIVE oraz Oculus Rift.