Łukasz Szewczyk18.05.2017 (13:22)3 komentarze

Nowe funkcje systemowe Xbox już dostępne dla użytkowników

Microsoft poinformował o udostępnieniu społeczności graczy aktualizacji systemowej dla konsoli Xbox One. Nowe funkcje usługi sieciowej na konsolach Xbox One, dostępne wcześniej dla wybranych członków programu Xbox Insider, obejmują m.in. wprowadzenie systemu rozgrywek sieciowych Arena na konsolach Xbox One i komputerach z systemem Windows 10 w grze Killer Instinct
Xbox One S
Wśród nowych funkcji konsoli Xbox One pojawiły się:

Arena Xbox Live w grze Killer Instinct
Dzięki aktualizacji, uruchamiając swoją konsolę Xbox One użytkownicy znajdą nową kartę "Turnieje" w Centrum gier. Na tej karcie można zobaczyć kolejne nadchodzące turnieje, na które można zapisać się bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym Xbox One w grze Killer Instinct. Kiedy nadejdzie czas rozpoczęcia turnieju, użytkownik otrzyma powiadomienie bezpośrednio na konsoli lub za pośrednictwem aplikacji Xbox na urządzeniu z systemem Windows 10, iOS lub Android. Można łatwo przystąpić do turnieju, uruchamiając go bezpośrednio z gry z konsoli Xbox One lub aplikacji Xbox na komputerach z systemem Windows 10.
Turnieje tworzone przez graczy w Arenie Xbox Live
Na Xbox One pojawiły się także pierwsze turnieje tworzone przez graczy w Arenie w grze Killer Instinct. Użytkownicy będą mogli także tworzyć turnieje dla swojego Klubu Xbox Live w aplikacji Xbox na komputerach z systemem Windows 10. W tym celu należy przejść na stronę Klubu, w którym użytkownik jest założycielem lub administratorem (lub utworzyć Klub tylko dla swoich turniejów) i przejść do karty "Turnieje". Tam pojawi się opcja tworzenia turnieju - wystarczy ustawić datę i godzinę, zmienić ustawienia i dodać opis.

Powiadomienia o Poszukiwaniu Grupy
Microsoft uprościł także dodawanie wiadomości w zakładce "Poszukuję grupy" (LFG). Dzięki powiadomieniom można zostać poinformowany, gdy znajomy, którego obserwujemy, utworzy wpis. Odkąd funkcja ta została dodana po raz pierwszy, gracze stworzyli ponad 15 milionów postów.

Kluby Xbox Live i integracja z Beam
Kluby na Xbox Live pomagają streamerom i ich fanom znaleźć się nawzajem. Nowa karta 'Beam' dodana do Klubu pokazuje wszystkie transmisje Beam od członków Klubu, a nowe kontrolki pozwalają właścicielom Klubu filtrować transmisje w oparciu o gry i współczynnik popularności transmisji.

Aktualizacje nakładki Grup
Teraz łatwiej jest pozostawać w kontakcie ze swoją grupą, gdy istnieje możliwość nakładania nazwy mówiących członków, nawet jeśli przewodnik Xbox nie jest widoczny. Elementy sterujące umożliwiają zmianę położenia nakładki i jej przezroczystości.

Aplikacja Dolby Atmos
Od kwietniowego debiutu na komputerach z systemem Windows 10, aplikacja Dolby Access będzie dostępna wkrótce na konsolach Xbox One i Xbox One S. Aplikacja ta umożliwia odtwarzanie dźwięku Dolby Atmos, tworzącego efekt audio, który płynie wokół użytownika, a nawet nad użytkownikiom, dzięki kompatybilności z urządzeniami AVR obsługującymi format Dolby Atmos. Dzięki dodatkowemu zakupowi funkcji w sklepie, tryb Dolby Atmos na słuchawki umożliwia takie samo wrażenie na niemal każdym zestawie słuchawkowym. Doświadczenie zapewnia przełomowy dźwięk, który pozwala głębiej zanurzyć się w ulubione gry, filmy i programy telewizyjne.

Komentarze (1 - 3 z 3)

a spotify kiedy ?????????????????
 1  
Czy ta konsola nie mogłaby wyglądać inaczej niż stary wielki magnetowid VHS ? Jakaś miniaturyzacja jest niemożliwa ?
 1  
jest przecież na rynku wersja slim Xbox One S.
 1