Łukasz Szewczyk29.05.2017 (12:28)5 komentarzy

Będziemy płacić nie płacąc. Jaka będzie gotówka przyszłości?

Czy pieniądze znikną? Już teraz eksperci przewidują, że gotówka będzie cyfrowa. Kolejnym etapem przyspieszenia płatności będzie... zniknięcie procesu płacenia. Płatności będą bowiem odbywały się automatycznie.
- Konsumenci chcą kupować, ale nie chcą płacić. Bo o ile kupowanie może sprawiać przyjemność, o tyle płacenie nie wywołuje już takich doznań. Dlatego sama płatność powinna być jak najszybsza i jak najwygodniejsza, a jej moment jak najmniej zauważalny dla klienta - wyjaśnia Miłosz Kurzawski, ekspert Blue Media.
Amazon pod koniec 2016 r. pokazał, jak mogą wyglądać automatyczne płatności przyszłości, prezentując bezobsługowy sklep Amazon Go. Zasada działania jest bardzo prosta: klient wchodzi, wybiera produkty i wychodzi, bez stania w kolejce do kasy i fizycznego płacenia. Jak to możliwe? Wchodząc do sklepu należy zeskanować w terminalu smartfon wyposażony w aplikację Amazon Go. Wybór produktów i kompletowanie koszyka odbywa się pod czujnym okiem kamer oraz czujników zamontowanych w sklepie. Na koniec w aplikacji pojawia się lista zakupów. W momencie wychodzenia ze sklepu należność pobierana jest automatycznie z konta klienta.

Na podobnej zasadzie działa Uber - właściwie jednym kliknięciem załatwiamy wszystkie czynności związane z zamówieniem przejazdu, sam proces płacenia jest dla nas niezauważalny.

Popularyzacja bezobsługowych płatności to kwestia czasu. Tym bardziej, że zautomatyzowane płatności z elementem kontroli - w każdej chwili można cofnąć lub zareklamować płatność - są na rękę wszystkim: klientom, bankom, wydawcom kart płatniczych i dostawcom usług.

O przyszłości płatności dyskutowano w czasie dwudniowego wydarzenia FutureTech Congress w Warszawie.
Newsrm.TV

Komentarze (1 - 5 z 5)

Koparka przy budowie np. autostrady wykopie jeden kabel i szlag trafi elektroniczne transakcje np. w Krakowie czy Wrocławiu, a wy będziecie mieli w portfelu nic nie warte plastiki. Wtedy zatęsknicie za gotówką zakichani wizjonerzy.kongressmeni!
 1  
Tak tak, a potem ide do sklepu, terminal nie działa, kolejka na 20 osób. Dajcie spokój.

"Dlatego sama płatność powinna być jak najszybsza i jak najwygodniejsza, a jej moment jak najmniej zauważalny dla klienta"

Po to zeby nie byl swiadomy ile wydal, a potem sie obudzi z ręką w nocniku. Nie damy się!!!
 1  
Chip w tyłek i do przodu. Inwigilacja 100%.
 1  
Gotówka to jeden z fundamentalnych elementów wolności jednostki. Taka prosta, oczywista zasada to wystarczający powód, żeby nie pozbywać się gotówki. A już szczegółowo: władza zawsze będzie dążyć do coraz większej inwigilacji, tzw. światowy ruch rewolucyjny, czyli głównie Rotszyldowie i ich banda, dążą do maksymalnej kontroli prawdziwych ludzi, a do tego problemy natury technicznej i kradzieże elektroniczne. A wystarczy jedna prosta zasada, żeby ustrzec się przed tym wszystkim.
 0  
Witam jakoś mi się w to wierzyć nie chce dlatego polecam standardowe rozwiązania http://wkaczorowski.pl
 0