Łukasz Szewczyk20.09.2017 (14:50)2 komentarze

Mobilna aplikacja przypomni o szczepieniach

Szczepienia to bardzo ważna metoda profilaktyki zdrowotnej - chronią one przed wieloma groźnymi chorobami. W Polsce kalendarz szczepień, szczególnie dla małych dzieci, jest bardzo rozbudowany, nietrudno więc zapomnieć o zaszczepieniu swojej pociechy. Z pomocą przychodzi aplikacja firmy LekSeek Polska.
Aplikacja Szczepienia
Darmowa aplikacja Szczepienia (dostępna na urządzenia z systemem Windows Phone oraz iOS) ma za zadanie przypominać rodzicom o konieczności pojawiania się u lekarza ze swoją pociechą w celu wykonania szczepienia. Funkcjonuje jako kalendarzyk, w którym wyszczególnione są obowiązkowe oraz zalecane szczepienia dla dzieci w każdym wieku. Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy założyć profil dziecka, wpisując jego imię, nazwisko, datę urodzenia i ewentualnie dodając zdjęcie. Profile można zakładać dla więcej niż jednego dziecka. Wprowadzenie tych zaledwie kilku parametrów spowoduje, że aplikacja zacznie przypominać nam o dacie szczepienia, kiedy nadejdzie jego czas. Przypomnienia będą pojawiać się w formie powiadomień.
- Aplikację Szczepienia stworzyliśmy, aby pomóc rodzicom w dbaniu o zdrowie ich pociech. Łatwo jest zapomnieć o szczepieniach, a mają one dużą wagę i chronią przed wieloma chorobami. Dzięki naszemu narzędziu pamiętanie o szczepieniu dziecka będzie prostsze - wyręczy nas w tym aplikacja - mówi Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska.

Aplikacja umożliwia także prowadzenie dzienniczka szczepień dziecka. Możemy do niego wpisać, kiedy odbyło się konkretne szczepienie oraz dodać parametry, takie jak na przykład reakcja dziecka, co może być przydatne podczas późniejszych wizyt lekarskich.

Narzędzie działa także jako baza wiedzy na temat szczepionek, ich składów oraz chorób, którym mają zapobiegać. W zależności od potrzeb, możemy więc na przykład sprawdzić informacje o konkretnym schorzeniu w module "Choroby" albo najpierw wybrać rodzaj szczepienia, a potem zapoznać się z listą chorób, którym zapobiega. Jest też opcja zweryfikowania wykazu szczepień przypisanych do danego przedziału wiekowego albo sprawdzenia dostępnych na rynku szczepionek.

Komentarze (1 - 2 z 2)

WOW. Teraz będą nam przypominać o tym, żeby wszczepić dzieciom kolejną dawkę rtęci i aluminium. ?!
 1  
Teraz będzie łatwiej namierzyć nieszczepione dziecko i przymusić do szczepienia. Tak goje, szczepić się i umierać.
 0