Łukasz Szewczyk07.03.2018 (12:18)brak komentarzy

Płatności Visa poprzez Google Pay już dostępne w ING Banku Śląskim

Klienci ING Banku Śląskiego, posiadający karty debetowe Visa, mogą już płacić telefonem za pomocą aplikacji Google Pay. Umożliwia ona zarówno płatności zbliżeniowe w punktach handlowo-usługowych, jak i płatności wewnątrz wybranych aplikacji.
ING
Google Pay pozwala na dokonywanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych z systemem Android w wersji KitKat 4.4 lub nowszej. Kartami Visa zapisanymi w Google Pay można płacić w terminalach zbliżeniowych w Polsce (ponad 566 tys.) oraz w całej Europie, a także w wybranych aplikacjach mobilnych. Nad bezpieczeństwem rozwiązania czuwa system tokenizacyjny Visa, dzięki któremu dane karty w procesie przetwarzania transakcji są zastępowane tokenem płatniczym.
Użytkownicy kart Visa płacący za pośrednictwem Google Pay mogą liczyć na takie same korzyści, jakie mają zapewnione podczas tradycyjnego posługiwania się debetowymi i kredytowymi kartami Visa - m.in. ochronę przed odpowiedzialnością za transakcje nieuprawnione czy możliwość skorzystania z procedury chargeback.

ING Bank Śląski jest kolejnym bankiem - obok Banku Zachodniego WBK, eurobanku, mBanku oraz Nest Banku - który wdrożył tokenizację Visa i umożliwił swoim klientom dokonywanie płatności mobilnych kartami Visa za pomocą Google Pay. Z systemu tokenizacyjnego Visa korzysta również Bank Millennium, który - jako pierwszy bank w Europie - oparł na nim swoje własne rozwiązanie do mobilnych płatności zbliżeniowych Visa.

Tokenizacja Visa stanowi fundament dla dalszego dynamicznego rozwoju cyfrowych innowacji płatniczych. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa i wygody płatności, bez względu na wykorzystywane urządzenie oraz sposób dokonywania transakcji. Dzięki tokenizacji, partnerzy Visa mogą szybko udostępniać konsumentom nowoczesne rozwiązania płatnicze dostarczane przez zewnętrzne firmy.

Poza wydawcami, z tokenizacji Visa korzystają również detaliści przechowujący dane płatnicze klientów - np. działający w Polce serwis streamingowy Netflix. Już dzisiaj technologia ta umożliwia bezpieczne i wygodne zakupy z użyciem dowolnego urządzenia połączonego z internetem - smartfonu, tabletu czy urządzenia ubieralnego. W niedalekiej przyszłości dzięki tokenizacji możliwe stanie się wygodne płacenie z poziomu samochodów czy przy użyciu urządzeń domowych, a dzięki współpracy Visa z firmą IBM, aż 20 mld urządzeń połączonych z internetem będzie mogło zostać zmienionych w potencjalne punkty sprzedaży .