Łukasz Szewczyk13.06.2018 (14:10)3

Polacy korzystają z nielegalnego oprogramowania i oglądają pirackie treści. Rozwiązaniem zmiana modelu płacenia za treści?

Poziom piractwa spada, ale w Polsce wciąż niemal połowa oprogramowania jest używana nielegalnie. Walka z piractwem przybiera różne formy, w tym zaostrzenia prawa antypirackiego. Rozwiązaniem może być upowszechnienie się w wielu dziedzinach subskrypcyjnych modeli płacenia za treści.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 3 z 3)

Piractwa nikt nigdy nie wytępił i nie wytępi całkowicie. Gdyby treści były przystępne cenowo z pewnością ludzie woleli by wejść na stronę legalnego sklepu i mieć pewność, ze ściągną dobrej jakości plik, bez wirusów niż bujać się po nielegalnych serwisach. Wszedłem na stronę jednego ze sklepów i cena za album to przeciętnie 25-30 zł. Pytam się, skąd wzięto tą cenę? I dziwią się, że ludzie na to nie idą.... Potęgą internetu jest masowość, niski koszt dystrybucji, wystarczy obniżyć ceny i zyski pójdą w górę. Przykład - cena za koncert światowej "gwiazdy" 170 zł, w ogóle się nie sprzedawały, obniżyli ceny na 50 zł i nagle sprzedawca zaliczył komplet publiczności. Ludzie byli by skłonni zapłacić ok 1 zł za utwór i ok 15 zł za album .
 6  
Rozwiązaniem podniesienie minimalnych zarobków o 300%
 4  
proszę nie pisać bzdur, wystarczy mieć linuxa gdzie nie ma możliwości uruchomienia nic bez uprawnień administratora a tym samym w bardzo znacznym stopniu ogranicza się wszelkie wirusy i próby hakerskie, tylko ludzie którzy mają tak durny system jak windows są narażeni w duży stopniu na takie ataki.
 0