Łukasz Szewczyk06.09.2018 (17:48)brak komentarzy

Samsung QLED 8K będzie dostępny w Polsce jeszcze w tym roku

Podczas targów IFA 2018 Samsung zaprezentował pierwszy telewizor QLED 8K - Q900R. Produkt, który jest już dostępny w Europie, do końca 2018 roku wejdzie do sprzedaży także w Polsce.
Samsung 8K
Prezentując swój pierwszy telewizor QLED 8K Samsung wyraźnie wskazał kierunek rozwoju branży. Co więcej, poprzez dodanie opartej na sztucznej inteligencji technologii 8K AI Upscaling firma zaproponowała realne i gotowe rozwiązanie kwestii dostępności treści wideo w najwyższej rozdzielczości. Teraz praktycznie każdy materiał - film, serial czy prywatne nagranie - widzowie obejrzą w niespotykanej dotąd jakości, co na dużym ekranie nowego telewizora daje zupełnie nowe wrażenia wizualne.
Telewizor QLED Q900R wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, dzięki którym widzowie mogą cieszyć się najwyższą jakością obrazu bez względu na to, w jakiej rozdzielczości jest materiał źródłowy. W praktyce oznacza to, że wideo w niższej jakości (np. SD lub HD) zostanie automatycznie zoptymalizowane i wyświetlone w rozdzielczości bliskiej 8K (7680 x 4320 pikseli). Dzięki temu filmy - również te dokumentujące ważne życiowe wydarzenia, które powstały przed laty, takie jak ślub, pierwsze kroki dziecka czy studniówka - można będzie zobaczyć w zupełnie nowym wydaniu, pełne szczegółów i kolorów.