Łukasz Szewczyk08.04.2019 (16:22)brak komentarzy

Druga generacja procesorów AMD Ryzen PRO do laptopów

Firma AMD ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych procesorów dla notebooków z kategorii PRO: 2 generacji AMD Ryzen PRO z układami graficznymi Radeon Vega oraz AMD Athlon PRO z układami graficznymi Radeon Vega.
AMD Ryzen PRO Mobile Chip Shot
Dzięki nim producenci komputerów mogą zapewnić zarówno wysokiej klasy notebookom dla profesjonalistów, jak i systemom do codziennej pracy wysoką efektywność energetyczną, znakomite funkcje ochronne oraz korporacyjną niezawodność i zarządzalność. Pierwsze biznesowe komputery z tymi procesorami od firm HP i Lenovo powinny pojawić się jeszcze w tym kwartale, podczas gdy systemy pozostałych producentów są spodziewane w dalszych miesiącach 2019 roku.
- Współcześni użytkownicy komputerów oczekują, żeby różnice w doznaniach pomiędzy ich osobistymi maszynami a biznesowym sprzętem były niedostrzegalne, a użytkownicy tych ostatnich chcą móc skorzystać z najnowszych funkcji sprzętowych, w tym z modelowania 3D, edycji wideo, konfiguracji wielomonitorowych przy pracy wielozadaniowej oraz ochrony, które razem pozwalają zrobić im jeszcze więcej - mówi Saeid Moshkelani, starszy wiceprezes i główny menedżer ds. Client Compute w AMD.

Skonstruowana w oparciu o 12-nanometrowy proces produkcji nowa seria AMD Ryzen PRO 3000 do laptopów zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność i większą produktywność dzięki o 16% wyższej wydajności wielowątkowej niż konkurencja . Cechy szczególne nowych procesorów to: do 12 godzin pracy w aplikacjach biurowych i do 10 godzin odtwarzania wideo; nawet o 14% szybsze tworzenie treści cyfrowych i akceleracja sprzętowa biurowych aplikacji dzięki zintegrowanemu układowi graficznemu Radeon Vega: od modelowania 3D po edycję wideo; potężne funkcje ochronne we wszystkich procesorach Ryzen PRO z wbudowanym koprocesorem bezpieczeństwa AMD; 18-miesięczny okres stabilności specyfikacji, 24-miesięcy okres dostępności, 36-miesięczny okres ograniczonej gwarancji dla producentów systemów, korporacyjna zarządzalność i jakość klasy biznesowej.