Łukasz Szewczyk20.04.2019 (11:28)4 komentarze

Samsung ogłosił pełną ofertę telewizorów na 2019 rok

Tegoroczna oferta telewizorów Samsung to 19 modeli o przekątnych od 43 do 98 cali. Oprócz serii QLED 4K i 8K, które w tym roku dostarczą m.in. nowe funkcje Trybu Ambient, na polski rynek trafi także telewizor RU8000.
Samsung 8K
W ofercie jest pięć serii QLED 4K - Q90, Q85, Q80, Q70 i Q60 - oraz QLED 8K Q950 z ekranami o przekątnej od 43 do 98 cali. Tak duże zróżnicowanie jest odpowiedzią na rynkowe potrzeby, w szczególności na zmianę preferencji widzów co do wielkości ekranów. Duże ekrany to większe oczekiwania względem jakości obrazu niezależnie od rodzaju wyświetlanej treści czy warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.
Wśród nowości szeroko wprowadzonych w telewizorach QLED warto wskazać Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie. To zaawansowana technologia, która precyzyjnie zarządza podświetleniem, co przekłada się na intensywniejszą czerń i idealny kontrast. Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, tu widzowie mogą liczyć na pełną paletę barw ze 100-procentowym natężeniem, a wszystko to dzięki technologii kropek kwantowych (Quantum Dot). Wrażenia podczas oglądania potęguje Ultra Szeroki Kąt Widzenia.

Tegoroczne modele QLED 4K otrzymały także procesor Quantum 4K. Jest to technologia zbliżona do tej, którą Samsung po raz pierwszy zastosował w zeszłorocznym QLED 8K. Procesor stanowi swoisty "mózg" telewizora i odpowiada m.in. za poprawę jakości obrazu w czasie rzeczywistym. Obraz skalowany jest w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji, co pozwala lepiej oddać szczegóły, kolory i zapewnia realistyczne wrażenia. Procesor jest równocześnie odpowiedzialny za poprawę jakości dźwięku.

Nowa seria QLED to także rozszerzony Tryb Ambient, który stale zyskuje fanów także w Polsce, gdzie skorzystało z niego w marcu już 12 tys. użytkowników. W tegorocznych telewizorach rozbudowana została kolekcja motywów, dzięki której największy w domu ekran - także wyłączony - jeszcze lepiej wkomponuje się we wnętrze. Kolejnym krokiem w rozwoju tej funkcji jest współpraca ze znanymi artystami, takimi jak Tali Lennox i Scholten & Baijings. Teraz ich wyjątkowe dzieła będzie można podziwiać na telewizorach QLED w Trybie Ambient.

Obok serii QLED widzowie mają do wyboru szeroką gamę telewizorów UHD (4K). W tym roku najwyższa w tej kategorii seria to RU8000. Jest to propozycja dla użytkowników, którzy szukają jakości, uniwersalnego telewizora do filmów, sportu i gier. Do wyboru są ekrany o przekątnej od 49 do 82 cali. Rozszerzona Dynamiczna Paleta Kolorów, HDR oraz procesor UHD zadbają o to, aby każdy szczegół i odcień wyglądał świetnie - zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach. Seria oferuje szereg technologii i funkcji, które odpowiadają za poprawę płynności ruchu, kolorów i czerni. Wśród nich wymienić można automatyczny tryb Gry wraz z unikalnym system poprawy płynności i ostrości obrazu Motion Plus, niski input lag oraz Freesync. Wszystko to daje pełną kontrolę nad rozgrywką i tym samym zapewnia świetne wrażenia podczas rywalizacji na dużym ekranie.

Ofertę telewizorów UHD uzupełnia seria 7, w której dostępne są modele RU7400, RU7300 i RU7100. Wśród wspólnych cech tych produktów wymienić można wysoką rozdzielczość, funkcję poprawy jakości i skalowanie do 4K. Jako najwyższy w ofercie model RU7400 oferuje Rozszerzoną Dynamiczną Paletę Kolorów, która jest w stanie odwzorować ponad miliard barw.

Wszystkie tegoroczne telewizory Samsung to modele Smart TV. Widzowie mogą liczyć na dedykowane aplikacje zapewniające dostęp do ulubionych serwisów VOD, takich jak Netflix, HBO GO, player.pl czy debiutującego w tym roku na polskim rynku Rakutena. W ramach rozwoju "smarta" pojawiają się także nowe opcje, które sprawiają, że współpraca między urządzeniami będzie jeszcze bardziej przystępna. Wśród nich wymienić można funkcję zdalnego dostępu do urządzeń peryferyjnych. Pozwoli ona bezprzewodowo sterować podłączonymi do domowej sieci komputerami, laptopami, smartfonami i tabletami. Tym samym użytkownicy będą mogli zdalnie uruchamiać programy i aplikacje na telewizorze.

Wśród nowości, dzięki współpracy z firmą Apple, niebawem na telewizory Samsung trafi dedykowana aplikacja Apple TV. W ten sposób widzowie będą mogli korzystać z już istniejącej biblioteki iTunes, a także przeglądać iTunes Store oraz kupować i wypożyczać filmy. Z kolei obsługa Apple AirPlay 2 pozwoli odtwarzać materiały z urządzeń Apple bezpośrednio na dużych ekranach telewizorów Samsung.

Komentarze (1 - 4 z 4)

samsung baza... padają zaraz po gwar. lipne tv. Obudowy klejone na ciepło klejem, uchylone brzegi koło matrycy, prześwity(...) itp, itd.

Jak TV to tylko - MADE IN JAPAN! ;-) z resztą jak sprzęt to tylko JAPAN.
Pijany_Zając_Szarak_Wędrowniczy_88 20.04.2019 (12:57:29)
 1  
A jak tam z Hz matryc tych tv. Które mają 100Hz i więcej?
 0  
Czy ktoś oglądał np. nc+. 65'' z prawidłowej odległości tj..ok 2.5 m. np. TVN HD, TVP 1 HD, puls HD, Fox HD i może powiedzieć jak to wygląda. Bo z tym że obraz 8k i 4k na tych telewizorach robi wrażenie bo jest piękny nie dyskutuje. Ale jak np. wygląda TVP kultura czy TVP 1 HD.
 0  
Tu nawet chyba Netflix nie sprosta co do jakości obrazu :D
Zakladam ze obraz bedzie pomazany i niewyrazny..
 0