Łukasz Szewczyk22.05.2019 (16:06)brak komentarzy

Microsoft zapowiada mobilną grę Minecraft Earth wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną

Po 10 latach Minecraft nadal się rozwija
Minecraft Earth
Microsoft poinformował o przekroczeniu liczby 200 milionów zarejestrowanych użytkowników Minecrafta, gracze spędzili już ponad 130 milionów godzin w grze, a podstawowa wersja gry znalazła 176 milionów nabywców na całym świecie.
Jednocześnie z okazji 10 rocznicy firma zdradziła, że szykuje "Minecraft Earth", czyli darmową grę mobilną, opartą o technologię rzeczywistości rozszerzonej. Można się jej spodziewać zarówno na sprzętach działających na systemie iOS, jak i na Androidzie.

W "Minecraft Earth" będzie można przemierzać prawdziwy świat w poszukiwaniu klocków znanych z gry, skrzyń ze skarbami, bądź potworów zwanych Tappablami. Podczas poszukiwań użytkownicy natkną się również na Przygody, które są małymi wycinkami Minecrafta przeniesionymi do naszego świata dzięki rozszerzonej rzeczywistości - twój chodnik stanie się kopalnią, w której pod swoimi stopami znajdziesz diamenty, a w lokalnym parku pojawią się Minecraftowe drzewa, w których skryły się złowieszcze szkielety. Gracze będą gromadzić materiały, walczyć z potworami i zbierać punkty doświadczenia, które umożliwią im progresję w swojej przygodzie.

Dodatkowo znajdziecie wiele potworów znanych ze standardowej wersji Minecrafta. W trakcie trwania swojej przygody, gracze będą mogli odkrywać unikatowe warianty i używać ich do zaludnienia konstrukcji. Możliwe będzie też zbieranie materiałów oraz branie udziału w pobliskich wyzwaniach.

Gracze będą mogli tworzyć swoje własne konstrukcje, które na stałe zostaną w "Minecraft Earth", dzięki Płytom Budowlanym - miejscu na doświadczenie ducha kreatywności znanego z podstawowej wersji gry. Twórz w małych środowiskach, wielkości stołu, albo umieszczaj swoje Płyty Budowlane na ziemi i zobacz wytwory swojej wyobraźni w dużej skali.

Gra została stworzona z myślą o tworzeniu wspólnych doświadczeń, więc każdy z telefonem umożliwiającym korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej może dołączyć się do zabawy w "Minecraft Earth".

Zaawansowana technologia! "Minecraft Earth" łączy ze sobą nowoczesną technologię Microsoftu, taką jak śledzenie Azure Spatial Anchors i integrację PlayFab, by dać graczom jedyną w swoim rodzaju możliwość doświadczenia technologii rzeczywistości rozszerzonej.
Microsoft