Łukasz Szewczyk27.08.2019 (16:21)brak komentarzy

LG zapowiada nowy sposób korzystania z przeglądarki internetowej

Firmy LG oraz NAVER opracowały przeglądarkę Whale. Aplikacja dostosowana jest do współpracy z dodatkowym ekranem smartfona LG Dual Screen
Whale
Whale, oparta na udostępnianej na licencji open-source przeglądarce Google Chromium, jest wyposażona w funkcję, nazwaną przez firmę NAVER omnitasking i umożliwiającą wykonywanie wielu zadań na jednym ekranie. Przeglądarka Whale pozwala na regulowany podział ekranu, umożliwiający przeglądanie dwóch witryn internetowych w jednej zakładce. W połączeniu z dodatkowym wyświetlaczem smartfona LG Dual Screen, Whale zapewnia użytkownikom nowe możliwości wynikające z przechodzenia między dwoma ekranami przeglądarki.
Miłośnicy zakupów internetowych będą mogli np. na jednym ekranie wyświetlić menu głównej kategorii produktów, a na drugim szczegółowy opis artykułu. Dzięki przeglądarce Whale, osoby dwujęzyczne będą mogły natomiast wyświetlać witryny internetowe jednocześnie w dwóch wersjach językowych.

LG planuje poszerzenie oferty urządzeń współpracujących z dodatkowym ekranem LG Dual Screen i podczas targów IFA w Berlinie zaprezentuje nowe smartfony przystosowane do podłączenia drugiego wyświetlacza oraz wyposażone w przeglądarkę NAVER Whale.

- Ze względu na wyjątkową użyteczność, dodatkowy ekran smartfona LG Dual Screen jest wysoce ceniony przez konsumentów. Nasze partnerstwo z firmą NAVER stanowi zaledwie początek intensywnego rozwoju ekosystemu wykorzystującego dodatkowy ekran Dual Screen oraz jest kolejnym potwierdzeniem naszego zaangażowania w prace ukierunkowanych na wzbogacenie i urozmaicenie doznań zapewnianych przez smartfony - mówi Chang Ma, wiceprezes ds. strategii produktowej w dziale Mobile Communications firmy LG