Łukasz Szewczyk02.12.2019 (12:06)27

Telewizory OLED mogą się wypalić nawet w warunkach domowych. Klienci powinni podejmować pewne środki ostrożności

Spadek kosztów produkcji paneli OLED przyczynił się do wzrostu zainteresowania telewizorami wyposażonymi w matryce tego typu. Telewizory OLED pozwalają uzyskać głębszy, bardziej kontrastowy obraz niż odbiorniki LED, które nie są w stanie podświetlić poszczególnych pikseli. Ale panele organiczne ze względu na materiały wykorzystane do ich produkcji są podatne na zjawisko wypalania. Producentom sprzętu nie udaje się do końca obronić przed występowaniem tego problemu

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 27)

Mi sie wypalił lg C7 . Wypalone kogo you tuba i prostokąt w dolnym prawym rogu ekranu po dwóch latach
 0  
Mam oleda od LG już chyba trzeci rok. Jestem w szoku, co pisze w artykule i co piszą niektórzy komentatorzy! Nic się nie wypala. Oglądam różne rzeczy, TVN24 często leci przez cały poranek, różnr filmy w różnych formatach, z pasami i bez, nawet na playstation czasem gram, gdzie jest pełno obrazków statycznych w grach. Zero problemów, zero wypaleń! Może jak ktoś jedzie na maksymalnych ustawieniach jasności i psuje sobie oczy (tryb sklepowy czy jak mu tam), to ma wypalenia, ale jak się skalibruje obraz pod domowe potrzeby, nic się nie wypala! Jestem bardzo zadowolony z telewizora i jestem pewien, źe telewizor posłuży jeszcze niejeden rok.

O plazmach też pisało, że się wypalają. A ja miałem plazmę Panasa przez 10 lat i też oglądałem różne rzeczy, w różnych formatach, z różnymi logotypami na ekranie i nic się nie wypaliło. Trzy lata temu sprzedałem plazmę na OLX w całkiem dobrym jeszcze stanie i kupiłem oleda.
 6  
Nie warto. Lepiej poczekać na LCD Dual LED.

Ale FARMAZON!!!

- Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych informacji dotyczących wypalających się matryc OLED wykorzystywanych w warunkach domowych przez naszych klientów.
Pijany_Zając_Szarak_Wędrowniczy_88 3.12.2019 (10:31:07)
 1  

[...]
Wniosek: telewizory OLED w zasadzie nie nadają się do oglądania FILMÓW. ;) [...]
Dla mnie technologia OLED to porażka, właśnie z powodu tych wypaleń.
[...]
Chcesz kombinowac i dostosowywac obraz do 16:9, twoja sprawa. Dla mnie jest to profanacja. Ja i wielu innych kinomanow wolimy ogladac filmy zawsze w oryginalnym formacie.
Taaa, widać od razu że OLEDy NIE sa dla wszystkich! ;)
Taki kinoman nerd z ciebie że chyba nie znasz opinii innych Kinomanów którzy oglądają filmy bez pasów i nie maja z tym problemu, chcesz pasy idź se do kina albo kup LCD :)
Tyle w temacie! :P
 10  
Taaa, widać od razu że OLEDy NIE sa dla wszystkich! ;)
Taki kinoman nerd z ciebie że chyba nie znasz opinii innych Kinomanów którzy oglądają filmy bez pasów i nie maja z tym problemu, chcesz pasy idź se do kina albo kup LCD :)
Tyle w temacie! :P
Prawdziwi kinomani pragną zawsze oglądać pełny kadr filmowy i nie bawią się w barbarzynskie przycinanie obrazu, żeby wypełnić cały ekran. Filmy 4:3 ogląda się z czarnymi pasami po bokach, a filmy 21:9 z pasami u góry i dołu. I jest to zdrowe podejście - ogladać wszystko w ORYGINALNYM formacie bez kombinowania! Jeżeli dla telewizora jest to szkodliwe, jest to przereklamowane badziewie, a nie normalny telewizor i tyle w temacie. I w d**** mam opinie pseudokinomanów.
 3  
Mam lg model b6 od 3 lat, nic się nie dzieje.
Mam B7 od 1,5 roku i zaczął świrować tam gdzie paski kanałów info.
Właśnie zaczynam walkę z sklepem najpierw, a potem z LG Ireland
 2  
A Ty jesteś chyba wynajetetym trolem do falszowania rzeczywistosci. Tu jest materiał wideo gdzie pokazany jest telewizor.
 0  
Niestety nie wkleja linków. Zajrzyjscie po prostu do zrodła tj Newseria Innowacje
 0  
Wejdz do serwisu Newseria Innowacje. Tam jest materiał wideo, w ktorym mozna zobaczyc TV z wypalonymi paskami. Bedziesz miał dodatkowy dowod
 0  
Wejdz do serwisu Newseria Innowacje. Tam jest materiał wideo, w ktorym mozna zobaczyc TV z wypalonymi paskami. Bedziesz miał dodatkowy dowod
Dowód na Co?
Że OLEDy sie wypalają, przecież tego nikt NIE neguje!!!

Nie jest to Matryca DLA WSZYSTKICH ( tak jak juz ktoś napisał), a przypadki wypaleń sa skrajne i zazwyczaj na życzenie "użyszkodnika" spowodowane złą eksploatacją.
Przed zakupem trzeba sie dobrze zastanowić i zapoznać z technologią i użytkowaniem żeby uniknąć wypaleń. Niestety ale tak to jest z OLEDami Co nie oznacza ze to złe matryce i trzeba sie ich bać, wystrzegać, negować, oczerniać itp

Amen
 11