Łukasz Szewczyk25.12.2009 (11:35)2 komentarze

Powstaje multimedialne miasteczko

W Nowym Sączy w ciągu dwóch lat powstanie Multimedialne miasteczko, które będzie zajmowało się multimedialnymi projektami dla edukacji, biznesu i rozrywki z wykorzystaniem technologii mobilnych czy Internetu.
Celem projektu Miasteczko Multimedialne jest stworzenie w Nowym Sączu ośrodka innowacji w zakresie multimediów i systemów informacyjnych. Projekt ma wymiar społeczny, a jego realizacja przyczyni się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Przewaga i odmienność koncepcji Miasteczka Multimedialnego od tradycyjnych parków naukowo-technologicznych istniejących na terenie Polski polegać będzie na skupieniu w jednym miejscu wszystkich kompetencji i elementów niezbędnych do prowadzania działalności innowacyjnej w zakresie multimediów, ze szczególnym naciskiem na stymulowanie przedsiębiorczości w tym obszarze.
Obszary na których będzie skupiało się Miasteczko Multimedialne to m.in. technologie mobilne (m.in. tworzenie systemów usług lokalizacyjnych, systemy autoryzacji oparte na technologiach mobilnych) animacja komputerowa (produkcja animacji komputerowych wykorzystywanych), gry komputerowe zarówno do wykorzystania w edukacji, biznesie oraz w rozrywce; internet (rozwój technologii takich jak Web 2.0, ASP, CSS, PHP, CGI, Java do zastosowań w edukacji, rozrywce i biznesie), e-marketing, e-learning.
Gazeta Wyborcza/Miasteczko multimedialne

Komentarze (1 - 2 z 2)

Panie Łukasz Szewczyk,miasto o którym Pan pisze nazywa się Nowy Sącz i poprawna odmiana powinna być w Nowym Sączu.Pozdrawiam
 0  
Y na klawiaturze leży blisko U. Widać autor się śpieszył i strzelił literówkę. Co prawda nie zwalnia go to od sprawdzenia tekstu przed wysłaniem ale to tylko literówka.
 0