Łukasz Szewczyk31.08.2010 (16:38)4 komentarze

Nadchodzi era e-dzienników szkolnych

Nowoczesne technologie wkraczają do szkół. Standardowe papierowe dzienniki odchodzą w przeszłość i są zastępowane wygodnymi dziennikami elektronicznymi.
Ministerstwo Edukacji Narodowej umożliwia szkołom prowadzenie dzienników elektronicznych, które mogą całkowicie zastąpić tradycyjne dzienniki w formie papierowej. Jednym z takich rozwiązań jest dziennikus.pl – nowoczesny, elektronicznydziennik wspomagający pracę szkoły, do którego rodzice mogą mieć dostęp przez Internet.
Elektroniczny dziennik to nowoczesne, przejrzyste i łatwe w obsłudze narzędzie, które powstało dzięki ścisłej współpracy specjalistów z firmy SmartMedia z dyrektorami, nauczycielami szkół i rodzicami. Usługa elektronicznego dziennika to nie tylko doskonała forma kontaktu między szkołą a rodzicami uczniów, ale także kompleksowe źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji.

Dziennikus.pl pozwala rodzicom między innymi na wgląd w aktualny plan lekcji
i sprawdzanie frekwencji swoich dzieci. Dzięki bieżącej informacji o ocenach dziecka rodzice mogą mieć stałą kontrolę nad jego postępami w nauce. Rodzice mogą także otrzymywać wiadomości SMS o nieobecnościach swoich latorośli w szkole. Nauczyciele dzięki korzystaniu z elektronicznego dziennika mogą m.in. zarządzać ocenami i obecnościami uczniów, dodawać informacje o sprawdzianach i pracach klasowych, zarządzać wydarzeniami takimi jak wycieczki, wyjazdy, zebrania. Z elektronicznego dziennika skorzystają także uczniowie. Dziennikus.pl zapewnia stały dostęp do własnych ocen, sprawdzanie informacji o wydarzeniach szkolnych, czy też planowanych sprawdzianach.
SmartMedia

Komentarze (1 - 4 z 4)

he he ,jeszcze trochę i nauczyciele też będą wirtualni :)
 0  
bardzo fajnie :)
ale to pewnie nie w mojej szkole..
już bym nie zapominał o każdej klasówce :)
 0  
co za propaganda... A nauczyciele klną na te dzienniki niesamowicie, ile to z nim zachodu. Przecież obok elektronicznego trzeba też prowadzić dalej zwykły papierowy!
Wiem, bo mój stary jest belfrem...
 0  
dobrze, że moja szkoła jest strasznie do tyłu z internetem, inaczej bałbym się wracać do domu jak ojciec by codziennie sprawdzał moje oceny. a tak to tylko 2 razy na półrocze dostaję szlaban na tydzień, :-)
 0