Łukasz Szewczyk26.10.2010 (15:50)6 komentarzy

94 proc. użytkowników zadowolonych z Windows 7

Z okazji pierwszej rocznicy Windows 7 firma Microsoft zaprezentował kilka interesujących danych na temat nowego systemu. Po roku zostało sprzedanych 235 milionów kopii Windows 7, a zgodnie z badaniami 94 procent użytkowników jest zadowolonych z działania systemu.
Windows 7 jest nie tylko systemem operacyjnym wspierającym działanie komputerów. Nowy system stał się podstawą dla powstania innych produktów, które uzupełniając się nawzajem rozszerzyły funkcjonalność Windows 7. Mowa głownie o całym pakiecie usług online Windows Live i oprogramowaniu Windows Live Essentials , a także ostatnich wersji przeglądarek internetowych Internet Explorer.
Kilka danych Microsoft na temat Windows 7
- Do dnia premiery 80 mln użytkowników testowało Windows 7 w wersjach Beta i RC
- Windows 7 doskonale sprzedawał się w sezonie świątecznym, szybko przekraczając próg 100 mln licencji
- Po niespełna roku Windows 7 jest zainstalowany na 17,1% komputerów na całym świecie. Od dnia premiery po dziś na całym świecie sprzedano 235 milionów kopii Windows 7.
- 94% klientów jest zadowolonych z systemu Windows 7. Obecnie ponad 93% nowych konsumenckich komputerów PC działa pod kontrolą Windows 7. 86% konsumentów wskazuje, że prawdopodobnie lub zdecydowanie zarekomenduje nowy system innym użytkownikom.
- Sześć miesięcy po premierze, 8 na 10 specjalistów IT zaczęło testować, wprowadzać pilotaż, bądź wdrażać Windows 7. 43% tych osób wykazuje wysoki poziom checi rekomendacji wdrożenia Windows 7 w ich organizacjach. 73,8% użytkowników Windows 7 korzysta z własnego lub pobranego z sieci motywu. Poza domyślnym motywem Windows 7 najpopularniejsze są: Krajobrazy; Motywy dostosowane do lokalnych rynków (np. Polska itd.); Architektura.
- [b]W ciągu zaledwie 5 miesięcy więcej specjalistów zaczęło polecać Windows 7, niż Windows XP.


- Aplikacje:
- Użytkownicy typowo uruchamiają 2 aplikacje jednocześnie;
- Łączna liczba unikatowych aplikacji zainstalowanych w Windows 7: 6 882 463;
- Liczba unikatowych aplikacji (łącznie z wieloma wersjami, językami itd.) działających w Windows 7: 1 638 852;
- Istnieje 2 346 828 komputerów PC z systemem Windows 7, które obsługują interakcję dotykową;
- Ponad 500 terabajtów danych wymienionych między komputerami PC a chmurą.

Windows Internet Explorer 9 Beta
Dzięki Windows 7 i Internet Explorer 9 zmieni się sposób korzystania z Internetu, w którym przeglądanie stron nie będzie się różnić od używania ulubionych aplikacji zainstalowanych w komputerze. Nowy Internet Explorer jest punktem wyjściowym dla wizualnie atrakcyjnych, przenikających się witryn i aplikacji, zapewniających zupełnie nowe doświadczenia, których użytkownicy oczekują po programach działających w systemie Windows. Tym samym, zaciera się różnica pomiędzy aplikacjami sieciowymi i lokalnymi, a sieć ponownie pokazuje swoje piękno. Internet Explorer 9 kładzie nacisk na prostotę i integrację z Windows 7, przeznaczając więcej pikseli na pokazywanie zawartości strony, a nie samej przeglądarki. Elementy sterujące zostały zmniejszone i „zeszklone”. Dzięki temu, choć są zauważalne, użytkownicy widzą przede wszystkim treść internetową. W tworzeniu przeglądarki Internet Explorer 9 wykorzystano te same zasady projektowe, co w Windows 7.
Microsoft

Komentarze (1 - 6 z 6)

Vista od 7 prawie niczym się nie różni, ale marketing zrobił swoje i ludzie powtarzają do znudzenia: vista zła, 7 dobra.
 0  
@yurek
Głupoty piszesz... Miałem okazję testować oba systemy i Se7en jest w 100% lepszy, Vista to była "beta Se7ena", niby podobne acz Vista - toporna i ciężka, natomiast Se7en - lekki i przyjemny (jak XP).
Do tej pory działam na Siódemce i nie mam żadnych zastrzeżeń.
 0  
Popieram kolege rzezol.
Vista w dół 7 w góre
 0  
Źle wnioskujecie - 7 to jest Vista SP2. A co do artykułu, to 94 procent użytkowników, a właściwie nabywców, nie chce się przyznać publicznie, że są frajerami...
 0  
Dziwne kryteria "cieżki", "lekki" - no ale argumentuj jak chcesz. Może faktycznie 'testowałeś' bez SP2; była niedopracowana.
Ja poza efektem wizualnym, który nieco został zliftingowany, nie widzę różnicy.
 0  
To nie znaczy że różnicy nie ma skoro jej nie widzisz. Jest przepaść między tymi dwoma systemami. Nie interesuje mnie ile linijek kodu zostało zmienionego, ale bezsprzecznym faktem jest, że na Viście można było popełnić sepuku a 7 chodzi bardzo sympatycznie. Jeśli grasz w pasjansa tylko i wyłącznie to rzeczywiście różnice pewnie są niespecjalnie odczuwalne.
 0