Łukasz Szewczyk06.10.2011 (21:05)brak komentarzy

Tar Heel Capital nabył akcje LiveChat Software od GG

Tar Heel Capital finansując transakcję wykupu menedżerskiego nabył 40 proc. akcji wrocławskiej spółki LiveChat Software od GG Network - właściciela komunikatora Gadu-Gadu.
LiveChat to jeden z globalnych liderów w dostarczaniu oprogramowania służącego bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającymi stronę www, a jej właścicielem. Dzięki autorskiemu oprogramowaniu dostępnemu zarówno dla użytkowników komputerów PC i Mac oraz najpopularniejszych platform mobilnych - iPhone/iPad, Android czy BlackBerry - możemy obserwować internautów i aktywnie wspierać sprzedaż za pośrednictwem witryny internetowej.
W praktyce oprogramowanie LiveChat istotnie podnosi sprzedaż oraz poziom satysfakcji klientów. Zgodnie z badaniami Forrester Research co piąty internauta w USA używał Chat’u do komunikacji podczas zakupów w Internecie. 44 proc. wskazuje, że możliwość rozmowy z konsultantem to jedna z najistotniejszych funkcjonalności, które może im zaproponować właściciel www podczas zakupów on-line.

- Historia LiveChat pokazuje, że polska spółka informatyczna może z powodzeniem sprzedawać i wygrywać na rynku amerykańskim. Nasza sprzedaż rośnie każdego miesiąca, a do grona naszych klientów dołączają najbardziej rozpoznawalne światowe marki. Cieszę się, że spółce udało się pozyskać długoterminowego inwestora. Nasz cel to zostać niekwestionowanym światowym liderem w dostarczaniu oprogramowania do komunikacji podczas zakupów on-line i obsługi klienta - powiedział Mariusz Ciepły, Prezes Zarządu LiveChat Software.

W wyniku transakcji MBO założyciele i kluczowi managerowie obejmą dodatkowy pakiet 21,17 proc. akcji spółki i tym samym wejdą w posiadanie 60 proc. kapitału.