Artur Motyka23.05.2012 (14:46)6 komentarzy

Microsoft zmusza do przesiadki na Windows Phone

W czasach dominacji Androida, iOS i rozwoju Windows Phone niewiele osób pamięta o systemie, który kiedyś był szczytem marzeń - Windows Mobile. Jeśli jeszcze z niego korzystajcie, przemyślcie szybką przesiadkę.
Już od pewnego czasu przedstawiciele Microsoftu zapowiadali to, co nieuniknione. Teraz gigant z Redmond ostatecznie zamknął Marketplace dla smartfonów opartych na Windows Mobile w wersjach 6.x. By pobrać najnowsze wersje aplikacji i gier trzeba będzie teraz szukać ich samodzielnie na stronach deweloperów.
Działanie to jest oczywiście podyktowane chęcią zmuszenia użytkowników do przesiadki na nowszą wersję mobilnych okienek. Nie tylko Microsoft decyduje się na wyłączenie wsparcia lub jak największe utrudnienie życia posiadaczy sprzętów starszej generacji.

Pamiętacie jeszcze swoje komórki z Windows Mobile? A może wciąż z nich korzystacie?
Microsoft

Komentarze (1 - 6 z 6)

MDA I -> MDA II -> HTC TyTN II.
Sporo siedziałem na Windows Mobile, jednak trzeba było się przesiąść na coś co jest rozwijany, teraz używam Androida.
 2  
Także używam Andka a na Windows Phone nie przesiąde się
 4  
Nie wiem dlaczego Nokia nie chce wprowadzić modelów na systemie Android bo Symbian czy WP7 to g.wniane systemy. Obecnie właśnie ściągam telefon HTC DESIRE S na androidzie i nie chce słyszeć więcej o symbianie czy WP7. Nawet telefony firmy Samsung z wyższej półki na androidzie nie dorównują modelom z firmy HTC która produkuje je z wysoką jakością. Nokia będzie traciła bo wiążąc się z Windows Phone niestety będzie musiała się liczyć że zachwyt kupujących będzie bardzo krótki.
Kiedyś ja byłem zachwycony Nokią bo bardzo ma prosty interfejs , bardzo czytelną ma obsługę a teraz to te telefony są o kilkadziesiąt procent gorsze niż były. Ludzie którzy w firmie są odpowiedzialni za myślenie nad tymi urządzeniami nie wiem czym się kierują.
A co do WIndows Mobile niestety nie miałem styczności z tym systemem ale wielu moich znajomych nie jest zachwycona i w 80% przeszła na telefony oparte na androidzie.
Mam nadzieje że wreszcie i Microsoft się obudzi bo to co robią to jest badziewie...
 3  
Najlepszą zachętą jest przymus.
 0  
Windows Phone = Porażka !
 1  
Korzystam jednocześnie z SGS II oraz Lumia 800. Zdecydowanie wolę w tym przypadku sięgać po Lumię...
 0