Łukasz Szewczyk04.04.2013 (20:46)4 komentarze

Facebook ożywi smartfony - wprowadza Home

Facebook nie zaprezentował nowego telefonu, jak przewidywały media. Najpopularniejszy na świecie serwis społeczności owy zaprezentowało Home, jak zapewnia jest to nowy sposób na uatrakcyjnienie i ożywienie telefonu z systemem Android oraz nadanie mu bardziej społecznościowego charakteru
Dzisiaj wszyscy chcemy łączyć się i przekazywać sobie informacje oraz multimedia. W ten sposób dowiadujemy się nowych rzeczy i budujemy cenne relacje. Współczesne telefony są jednak skoncentrowane wokół zadań oraz aplikacji -- aby sprawdzić, co słychać u znajomych, trzeba wyjąć telefon i otworzyć różne, osobne aplikacje. Jak wyglądałby telefon, w którym znajomi byliby najważniejsi?Facebook zaprezentował swoją nowość. Home to nie jest ani telefon, ani system operacyjny. To także więcej niż zwykła aplikacja. Jak zapewnia producent, Home to zupełnie nowa funkcja, dzięki której widzimy świat za pośrednictwem ludzi, a nie aplikacji.
Facebook Home
Kanał aktualności (Cover Feed)
Po wybudzeniu telefonu z trybu uśpienia widzimy kanał aktualności. Zastępuje on ekran blokady i ekran startowy. To okno, w którym widzimy, co robią znajomi -- kończą wyścig rowerowy, jedzą rodzinny obiad albo udostępniają artykuł o naszej ulubionej drużynie sportowej. Takie aktualizacje można było dotychczas przeoczyć, ale w Home odgrywają one główną rolę. Nie trzeba ich specjalnie szukać -- widać je od razu, bo Home zastępuje ekran blokady i ekran główny. Zawartość ekranu można przesuwać, aby zobaczyć więcej materiałów, a kiedy chcemy coś polubić, wystarczy dotknąć to dwukrotnie.

Chat Head Thread
Gadające głowy (Chat heads)
Nawet kiedy używamy innych aplikacji, możemy prowadzić czat ze znajomymi. Gdy znajomy wyśle nam wiadomość, pojawi się głowa z jego twarzą, dzięki czemu wiemy, z kim rozmawiamy. Wiadomości docierają do nas niezależnie od tego, co akurat robimy -- sprawdzamy pocztę, przeglądamy strony internetowe czy słuchamy muzyki. Głowy można przenosić na ekranie i odpowiadać na ich wiadomości. Ponieważ Facebook Messenger ma wbudowaną funkcję SMS, głowy przekazują zarówno wiadomości z komunikatora, jak i SMS-y.

Notifications - Facebook Home
Powiadomienia
Dzięki kanałowi aktualności doskonale widać, co dzieje się na świecie. Jeżeli jednak stanie się coś ważniejszego i związanego bezpośrednio z nami -- na przykład znajomy zamieści wpis na naszej osi czasu, otrzymamy powiadomienie ze zdjęciem profilu tej osoby. Aby otworzyć powiadomienie, wystarczy go dotknąć. Jeśli nie mamy akurat czasu na odpowiedź, można przesunąć powiadomienie i je tymczasowo ukryć.

Launcher - Facebook Home
Aplikacje
Home zapewnia łatwy dostęp do aplikacji, tak jak na ekranie każdego innego telefonu. Ulubione aplikacje w obszarze skrótów można wyświetlić, przeciągając palcem w górę. Jest też ekran zawierający wszystkie aplikacje, a ulubione można przeciągnąć do obszaru skrótów. Na koniec można go odsunąć i powrócić do kanału aktualności.Jak pobrać Home?
Home będzie można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play od 12 kwietnia - najpierw w USA, a następnie w innych krajach. Aplikacja działa na urządzeniach HTC One X, HTC One X+, Samsung GALAXY S III i Samsung GALAXY Note II. Home będzie także działać na zapowiadanych HTC One i Samsung GALAXY S4 oraz innych nowych urządzeniach, które pojawią się w tym roku.

W ramach Programu Facebook Home funkcja Home będzie też instalowana fabrycznie. Smartfon z Home dostarczą wspólnie jako pierwsze firmy HTC i AT&T. Nosi on nazwę HTC First i pojawi się w sprzedaży w USA 12 kwietnia.

Komentarze (1 - 4 z 4)

masakra, jakby nam już nie wystarczyło czytanie statusów: "idę jeść", "jem", "zjadłem", "siedzę na kiblu", to jeszcze będzie to straszyło przy każdym zapaleniu ekranu...
 9  
Czy ktoś każe Ci pobrać Facebook Home'a? Nie. Może niektórzy lubią takie nowinki i na pewno - jeżeli ich telefony będą współpracować z nakładką - pobiorą. Sam chętnie przetestuję ten launcher. Skoro Ty nie lubisz, to też dobrze. Możesz się cieszyć swoją systemową nakładką na Androida, bądź czystym Andkiem.
 6  
idę posiedzieć na kiblu. powiem jak było.
[tu powinna wyświetlić się reklama papieru toaletowego]
 0  
Czegoś tu nie rozumiem. Dlaczego wszyscy wszystkim wszystko zabraniają ?
 3