Łukasz Szewczyk05.02.2014 (15:13)16 komentarzy

Tobias Solorz nowym prezesem sieci Plus. Integracja z Cyfrowym Polsatem

Nowym prezesem zarządu spółki Polkomtel, operatora komórkowej sieci Plus, został Tobias Solorz. Zygmunt Solorz-Żak oraz Wojciech Pytel zakończyli pełnienie swoich funkcji w zarządzie spółki i zostali wybrani do Rady Nadzorczej.
Decyzje te rozpoczynają nowy rozdział w rozwoju Polkomtelu i stanowią istotny krok w kierunku integracji z Cyfrowym Polsatem i budowy wartości obydwu połączonych Spółek. Są również kolejnym etapem, który ułatwi osiągnięcie celu, jakim jest uzyskanie jak największych korzyści oraz synergii wynikających z coraz bliższej współpracy obydwu firm.
Kiedy obejmowałem funkcję Prezesa Zarządu postawiłem sobie pewne cele i dzisiaj mogę powiedzieć, że udało się je z sukcesem zrealizować. Przeprowadziliśmy firmę - wspólnie z całym Zarządem - przez najtrudniejszy etap restrukturyzacji po zakupie spółki w 2011 roku i stworzyliśmy fundamenty dla jej przyszłego rozwoju. Przygotowaliśmy również Spółkę do wejścia do Grupy Cyfrowego Polsatu. Mogę ze spokojem przekazać zarządzanie firmą nowemu Prezesowi. Oczywiście cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w Zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom. Zarówno jego, jak i cały Zarząd będę teraz wspierał pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki. Zacieśnienie współpracy Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu oznacza również, że chciałbym aby Dominik Libicki, po zakończeniu transakcji dołączył do Zarządu Polkomtelu i będę go wówczas rekomendował na stanowisko Wiceprezesa Zarządu - mówi Zygmunt Solorz-Żak
Tobias Solorz
Tobias Solorz
Jestem dumny, że otrzymałem szansę kierowania tak wspaniałą firmą. Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane mi zaufanie i mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby Spółka osiągała jak najlepsze wyniki, a miliony naszych klientów było jak najbardziej usatysfakcjonowanych z naszych produktów i usług. Przede mną i całym Zarządem stoi wiele wyzwań, w tym integracja z Cyfrowym Polsatem. Jestem przekonany, że Polkomtel i Cyfrowy Polsat wspólnie osiągną sukces, tworząc lidera na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce i zyskując zaufanie klientów poprzez oferowanie im unikalnego portfolio usług dodaje Tobias Solorz, nowy prezes spółki Polkomtel
W skład Rady Nadzorczej wchodzą obecnie: Zygmunt Solorz-Żak jako Przewodniczący, Heronim Ruta jako Wiceprzewodniczący oraz Członkowie: Józef Birka, Aleksander Myszka oraz Wojciech Pytel.

Komentarze (1 - 10 z 16)

"Jestem dumny, że otrzymałem szansę kierowania tak wspaniałą firmą.

Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane mi zaufanie i mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby Spółka osiągała jak najlepsze wyniki, a miliony naszych klientów było jak najbardziej usatysfakcjonowanych z naszych produktów i usług.

- dodaje Tobias Solorz, nowy prezes spółki Polkomtel."

... tatusiowi podziękuj. :)
 35  
Czyli w Plusie nadal syf. Trzeba spier......ć z tej sieci jak najszybciej.Właściwie ta decyzja już zapadła! Po ponad 11 latach już dość. Zero ciekawych ofert !!! Jaki Polsat taki Plus , oba na P.
 12  
Już go lubie, jajcarz jakich mało:"Jestem dumny, że otrzymałem szansę kierowania tak wspaniałą firmą. Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane mi zaufanie". Papa smerf pewnie nie miał z tym nic wspólnego ;-) Zamiast zaczynać na partyline i od sprzątania biur to od razu na prezesa go zapakowali. Grosza nie dam na taki nepotyzm.
 10  
- jestem dumny, ze otrzymalem szanse kierowania tak wspaniala firma,
- chcialbys jeszcze cos dodac?
- dziekuje tato

stary dowcip, a jaki zyciowy
 20  
Uwielbiam ludzi, którzy nic w życiu nie osiągnęli po za byciem synusiem albo córusią tatusia, a zachowują się jakby doszli do wszystkiego ciężką pracą.

Owszem ich prawo do pławienia się w bogactwie rodziców, ale udawanie przed wszystkimi skromności i mówienie o "szansy", gdy każdy wie kto w tym biznesie jest kim to nic innego jak hipokryzja.

No ale kto zabroni w prywatnej firmie zatrudnić syna?
Wszak to nie prezes kreuje markę i oferty. On tylko spija śmietankę mrówczej pracy dołów.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 5.02.2014 (16:23:04)
 10  
Mówcie co chcecie, ale prawda jest taka, że najlepiej prosperują rodzinne biznesy. O swoje się dba i się stara, bo to "moje", a tu tak to właśnie wygląda. A prawda jest taka, że w tym biznesie, jak się chce mieć dobry biznes, trzeba zadbać o klientów, więc mi nic ten Tobias nie przeszkadza, póki będę dalej w najlepszej platformie cyfrowej.
 1  
Zmiana kosmetyczna, choc mam nadzieje, ze nowy prezes przyniesie wieksze zmiany w sieci szczegolnie pod wzgledem ofert, bo z tymi jest slabo.
Tobiasz zadbaj tez o marketing bo z tym jest baaardzo slabo wzgledem plusa jeszcze za czasow spółki akcyjnej.
Powodzenia.
 0  
przecież podziękował, wyraźnie pisze że dziękuje radzie nadzorczej a tam jest jego tatuś
 7  
Była to do przewidzenia. Aczkolwiek dla mnie mniej ważne kto tam jest prezesem, ważne żebym miał z tego wymierne korzyści. A przyznać trzeba, że współpraca Plusa z CP daje klientom obu firm fajne gratisy. A przy dalszym zacieśnianiu współpracy będzie tego więcej.
 2  
Zębaty bis. Jak dobrze, że nie mam nic wspólnego ani z plusem ani z CP.
 2