Łukasz Szewczyk23.07.2014 (12:52)2 komentarze

Bank Zachodni WBK testuje płatności telefonem z NFC

Kilkuset klientów Banku Zachodniego WBK przetestuje usługę płatności zbliżeniowych telefonem z funkcją NFC, udostępnioną przez bank we współpracy z MasterCard. W testach wezmą udział klienci Banku korzystający z kart kredytowych, którzy mają telefony z funkcją NFC, działające w sieci T-Mobile.
smartfon telefon
Oferowane przez MasterCard rozwiązanie NFC umożliwia wygodne płatności zbliżeniowe przy pomocy smartfonów wyposażonych w moduł NFC. Proces płatności telefonem odbywa się na tej samej zasadzie, co transakcje przy użyciu karty zbliżeniowej. By zapłacić za zakupy czy usługę, klienci nie muszą jednak sięgać po portfel, ani w ogóle zabierać go ze sobą, co oznacza dużą wygodę.
Testy przeprowadzane przez Bank Zachodni WBK mają na celu odpowiednie przygotowanie nowej usługi przed jej udostępnieniem wszystkim klientom Banku. Do udziału w nich zaproszono klientów Banku zebranych m.in. wokół platformy społecznościowej "Bank pomysłów". Dla osób, które przetestują rozwiązanie NFC i podzielą się najcenniejszymi spostrzeżeniami, opiniami i recenzjami, przewidziano nagrody.

Bank Zachodni WBK zaplanował także kolejną fazę testów z klientami korzystającymi z telefonów w sieci Orange. Bank Zachodni WBK jest kolejnym bankiem w Polsce oferującym płatności zbliżeniowe telefonem we współpracy z MasterCard.
Wdrażając innowacyjne rozwiązania, nie tylko w sektorze bankowym, należy pamiętać przede wszystkim o tych, którzy docelowo będą z tego rozwiązania korzystać. Stąd pomysł na to, aby zaprosić grupę naszych klientów do zaawansowanych testów z dwoma największymi operatorami GSM. Chcemy posłuchać ich opinii i w miarę możliwości maksymalnie udoskonalić usługę tak, aby w pełni spełniała ich oczekiwania - powiedział Tadeusz Kościński, dyrektor obszaru direct banking w Banku Zachodnim WBK

W Polsce transakcje zbliżeniowe w technologii MasterCard PayPass, w tym również telefonem komórkowym, można realizować w ok. 190 tys. terminali płatniczych w całym kraju. Tego typu płatności zapewniają równie wysoki poziom bezpieczeństwa, co w przypadku transakcji wykonywanych standardową kartą wyposażoną w chip. Płatności NFC dzięki MasterCard są dostępne w Polsce już dla 10 milionów klientów 7 banków i za pośrednictwem 2 operatorów (T-Mobile i Orange), obejmujących swoim zasięgiem ponad 60% rynku telekomunikacyjnego.

Komentarze (1 - 2 z 2)

nfc działa tam gdzie paypass dlatego ten standard mi się najbardziej podoba jeśli chodzi o temat płatności mobinych, nie trzeba nic zmieniać jeśli chodzi o funkcjonujące już terminale
 3  
Ciekawe skąd oni wzięli tylu klientów zainteresowanych w/w płatnościami. Z tego co wiem i widzę to większość klientów płaci tradycyjnie poprzez włożenie karty do terminala. Odsetek płacących zbliżeniowo to jakieś 4%
 2