Łukasz Szewczyk21.11.2014 (16:54)2 komentarze

Rusza druga edycja Orange Fab - programu dla start-up'ów

Startuje druga edycja Orange Fab - programu wspierającego rozwój małych, innowacyjnych firm, tzw. start-up'ów. Jego uczestnicy otrzymają szansę na rozwój swojego produktu i współpracę z Orange, na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, zdobycie inwestora i wsparcie finansowe.
Pierwsza edycja Orange Fab przyniosła wymierne efekty - na początku przyszłego roku dwa rozwiązania: PublishSoSimply i wizyta.pl będzie można kupić w naszej "chmurze dla firm". Trzecim z wybranych rozwiązań, Sesame+, interesuje się firma Integrated Solutions - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. operacyjnych podczas spotkania inaugurującego nową edycję programu
W ramach Orange Fab, start-upy zyskują dostęp do zasobów technicznych i marketingowych Orange Polska, kanałów komunikacji (w tym mediów społecznościowych) i kanałów dystrybucji Orange. Mogą liczyć także na wsparcie mentorów z lokalnych ekosystemów technologicznych oraz dofinansowanie na rozwój produktu. Dla Orange współpraca ze start-up'ami to szansa na pozyskanie innowacyjnych produktów do swojej oferty.
Warto spojrzeć na te korzyści w szerszym wymiarze: nawiązując współpracę ze start-upa'ami nie oczekujemy szybkiego zysku; raczej uczymy się od siebie nawzajem. Duże firmy, aby skutecznie konkurować na rynku muszą być innowacyjne, a nowatorskie, niekonwencjonalne pomysły powstają właśnie w małych firmach. Dla nas współpraca z nimi to jest zastrzyk nowej energii, świeże spojrzenie i pomysły na wykorzystanie technologii. Natomiast dla start-up'ów to dobra lekcja dojrzałego biznesu. Wspieranie młodych, początkujących przedsiębiorstw jest także elementem odpowiedzialnego społecznie biznesu. Dzisiaj to są start-up'y, ale za parę lat mają szansę stać się aktywnymi graczami na rynku i pozytywnie wpłynąć na naszą gospodarkę - dodał Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu OPL ds. operacyjnych
Orange Fab jest programem międzynarodowym. Do tej pory odbył się 8. państwach: we Francji, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Japonii, Korei Płd., Tajwanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Polsce. Do 1. edycji polskiego Orange Fab zgłoszonych zostało 107. usług i rozwiązań. Dominowały usługi cloud computingowe, e-commerce oraz cyfrowego kontentu.
Aby wziąć udział w nowej edycji programu, należy zgłosić swój start-up na stronie www.orangefab.pl/apply. Termin zgłoszeń upływa 15 stycznia 2015 r. Wybrane firmy przystąpią do pracy już 21 lutego 2015 r.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Orange potrzebuje forsy na sponsorowanie Krytyki politycznej.
 1  
Orange Fab szuka innowacyjnych Partnerów. Ciekawy program z szeroką ofertą dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
 0