Łukasz Szewczyk02.02.2015 (14:26)9 komentarzy

Netia rozwija usługi mobilne. Nowa umowa z siecią Play

Netia zawarła z P4, operatorem sieci Play, nową umowę o współpracy, dzięki której spółki z Grupy Netia będą świadczyć swoim klientom szerszy zakres nowatorskich usług mobilnych i atrakcyjnych pakietów. Część nowych usług jest już wprowadzana do oferty.
Netia rozwija usługi mobilne. Nowa umowa z siecią Play
Zakończenie wielomiesięcznych negocjacji z dwoma dotychczasowymi partnerami (Polkomtel, P4) i wybór P4 oznacza, że docelowo Grupa Netia będzie mieć jednego, strategicznego partnera w zakresie rozwiązań mobilnych i konwergentnych, które mają być uzupełnieniem oferty stacjonarnych rozwiązań on-line Grupy Netia.
Netię i P4 łączy bardzo dużo nie tylko ze względów historycznych. Negocjacje, które prowadziliśmy z dwoma podmiotami pokazały wyraźnie, że operator sieci Play jest dla nas najatrakcyjniejszym partnerem. P4 oferuje zdecydowanie najbardziej atrakcyjne ceny, proste a jednocześnie elastyczne zasady rozliczeń oraz paletę usług dodatkowych, która sprawia, że w przyszłości Grupa Netia będzie mogła z powodzeniem oferować atrakcyjne, innowacyjne usługi mobilne, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom - powiedział Adam Sawicki, Prezes Zarządu Netia S.A
Współpracujemy z Netią od początku działalności i to, że zostaliśmy wybrani jako partner strategiczny jest potwierdzeniem tego, iż jesteśmy najlepszym parterem biznesowym dla tego typu projektów w Polsce. Ta współpraca umacnia nas na pozycji lidera na krajowym rynku MVNO - dodał Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4
Część nowych produktów już od pewnego czasu jest z powodzeniem sprzedawana w ramach testów komercyjnych obecnym Klientom i już niebawem (na początku II kw.) znajdzie się w standardowej ofercie Grupy Netia dla nowych Abonentów. Pierwsza z nich to - dostępna w ramach akcji utrzymaniowych abonentów samodzielnej usługi telefonii stacjonarnej WLR - usługa Telefon Domowy (odpowiednik usługi Play Formuła Stacjonarna). W Netii ceny tej usługi, dostarczanej ze telefonem, zaczynają się od 19,90 zł. Kolejna oferta to atrakcyjne cenowo (od 9,90 zł miesięcznie) mobilne taryfy głosowe SIM Only. Dzięki nowej umowie z P4 Netia wzbogaci też swoją ofertę szybkiego dostępu do internetu o atrakcyjne taryfy LTE.
Wielu klientów nie chce zupełnie rezygnować z telefonu stacjonarnego, ale też nie chce kupować taryf z nielimitowanymi połączeniami głosowymi, gdyż niewiele rozmawia. Nasze nowe oferty będą odpowiedzią przede wszystkim na te potrzeby abonentów. Spodziewamy się ich pozytywnego efektu w postaci wyższej lojalności naszych klientów - powiedział Adam Sawicki
Na przełomie III i IV kw. br. Netia zaprezentuje również gamę rozwiązań konwergentnych i rozwiązań pakietowych, łączących różnego typu usługi dostępowe, data center i usługi w chmurze dla firm różniej wielkości, a także pakiety nowe taryfy mobilnego dostępu do internetu.
Grupa Netia na koniec 2014 roku świadczyła łączenie 46 tys. usług mobilnych w tym blisko 20 tys. usług mobilnych (głównie na bazie sieci P4) i nieco ponad 26 tys. usług głosowych (przede wszystkim na bazie sieci Polkomtelu). W ciągu kilku najbliższych miesięcy, wraz z wygasaniem umowy pomiędzy Telefonią Dialog Grupa Netia a Polkomtelem, wszystkie usługi mobilne zostaną przeniesione do sieci P4.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Wprowadżcie możliwość dzwonienia z play na stacjonarne netii za darmo
 5  
Adios Play. Netia pociąnie Cię na dno. Skąd ten idiotyczny pomysl?
 3  
Największa mobilność w Netii dotyczy jej prezesów.
 5  
Zobaczyli, że smartDOM Plusa i CP świeci triumfy, to poszli w tę stronę. Wątpię, czy uda im się powtórzyć sukces smartDOMu.
 1  
Coś jest na rzeczy. Faktycznie, w CP takie łączenie usług "funguje" całkiem dobrze, więc nie dziwi, że inni też chcą iść w tym kierunku. W tym momencie to chyba najlepszy sposób na przyciąganie nowych klientów czy wiązanie ze sobą stałych na dłużej. Przynajmniej po CP to widać.
 2  
Polsat podobnie jak z wprowadzenie LTE do Polski po raz kolejny pokazał, że ma pomysł na strategiczny rozwój, a mianowicie oferowanie kilkunastu usług w znacząco obniżonej cenie. Konkurencja jak widać czerpie z wzorca.
 1  
a moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. na pewno pakiety netii będą tak korzystne jak dotychczas.
 1  
tak korzystne? hahaha w netii jest opór słabo
 1  
tak korzystne? hahaha w netii jest opór słabo
Dlaczego tak uważasz? też mam netie i uważam że ma spoko warunki.
 0