Łukasz Szewczyk29.02.2016 (13:19)4 komentarze

Ericsson przejmie obsługę sieci UPC Polska

UPC Polska ogłosiło współpracę z firmą Ericsson w zakresie obsługi i utrzymania sieci. Jak przekonuje największy operator kablowy w Polsce, współpraca pozwoli na realizację w najbliższych latach ambitnych planów rozwojowych spółki w zakresie poszerzania zasięgu infrastruktury szerokopasmowej.
Ericsson przejmie obsługę sieci UPC Polska
UPC przyjęło na najbliższe lata ambitny plan rozwojowy, wpisujący się w strategię całej Grupy Liberty Global, a zakładający poszerzenie zasięgu nowoczesnej infrastruktury, a tym samym zwiększenie dostępności cyfrowych usług telewizji i szerokopasmowego internetu.
Rozbudowa infrastruktury jest naszym strategicznym priorytetem, który pozwoli UPC Polska istotnie zwiększyć skalę działania i inwestycji w podnoszenie jakości cyfrowych usług. Współpraca z firmą Ericsson umożliwi dalszy dynamiczny rozwój firmy, co zapewni naszym obecnym i nowym klientom dostęp do najlepszych usług w ciągle zmieniającym się świecie cyfrowym, a tym członkom zespołu UPC, którzy rozpoczną pracę w firmie Ericsson, zagwarantuje dalszy rozwój kariery w stabilnej, międzynarodowej organizacji - zapowiada Severina Pascu, Dyrektor Zarządzająca Regionem CEE Liberty Global
Obecnie infrastruktura UPC Polska dociera do blisko 3 mln gospodarstw domowych w Polsce - tylko w ubiegłym roku UPC powiększyło zasięg swojej sieci o prawie 200 tys. gospodarstw domowych, co oznacza sześciokrotnie szybszy rozwój, niż miało to miejsce w latach poprzednich.
Rocznie Ericsson dystrybuuje ponad 2,7 miliona godzin programów telewizyjnych w ponad 90 językach w ramach ponad 500 kanałów telewizyjnych. Zarządzamy sieciami, które obsługują jeden miliard subskrybentów na całym świecie. Nasze globalne kompetencje i wiedza pomogą pozycjonować UPC Polska na czele ciągle zmieniającym się rynku telewizyjnym - dodaje Mats Otterstedt, Head of CU Central Europe, Ericsson
Ericsson przejmie odpowiedzialność za zarządzanie siecią UPC Polska w terenie i dalszą poprawę jakości sieci i wydajności operacyjnej. Ericsson poprowadzi również działania prewencyjne i utrzymaniowe związane z zarządzaniem siecią ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji procesów. Pięcioletnia umowa wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2016 roku. To pierwsza umowa Ericsson dotycząca managed services zawarta z operatorem kablowym w Polsce

Komentarze (1 - 4 z 4)

Aby poprawić wyniki finansowe, reorganizujemy dział techniki i pracownicy gorszego sortu bedą Naszymi podwykonawcami. tak powinna brzmieć nota medialna.
 8  
Pewnie wszystko skończy się tak jak z przejęciem usług i pracowników Neti, po kilku latach jakie mieli zagwarantowane w umowie przejęcia przez Ericssona pracownicy zostali sprzedani przez Ericssona malutkim kilkuosobowym firmom które teraz świadczą usługi dla Ericssona, pracownicy zarabiają najniższą krajową płaconą często w ratach, nie mają specjalistycznego sprzętu do wykrywania i usuwania usterek, bo niestety sprzęt nie został przejęty przez te małe firmy bo był za drogi, jakość świadczonych usług pozostawia wiele do życzenia. Pracownicy UPC zacznijcie się już rozglądać za nową pracą bo pewnie Ericsson was sprzeda jak minie okres ochronny i warunki pracy i płacy będą coraz gorsze.
 10  
2327www.telko.in/pracownicy-upc-polska-boja-sie-przenosin-do-ericssona
 1  
UPC wprowadza do Select na stałe FOX HD. Polsat Viasat Explore oraz Polsat Viasat History w HD
 3